2014 YDS Sınav Soruları Ve Cevapları

2014 YDS Sınav Soruları Ve Cevapları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Yabancı dil ile tazminat ödemesi isteyen kamu çalışanları için yapılan Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı 6 Nisan 2014 tarihinde yapılacak.

Sınav 9.30 saatinde başlayıp 150 dakika boyunca devam edecek. YDS ilk bahar dönem sınavı, Almanca, Bulgarca, Çince, Danimarkaca, Ermenice, Farsça, Fransızca, Gürcüce, Hollandaca, İngilizce, İtalyanca, İspanyolca, Korece, Japonca, Macarca, Portekizce, Rusça, Rumence, Sırpça ve Ukraynaca dillerinden uygulanacak.

ÖSYM’nin yaptığı YDS sınavına katılacak kişilerin sınav yerlerini belirten giriş belgelerini TC numaraları ile ÖSYM internet sitesi üzerinden alması gerekmekte.

Sınava gireceklere ayrı bir giriş belgesi verilmeyecek. Bu belgede adayan sınav yeri ile fotoğrafı yer alacak. Bu belgeyi yazıcıdan alarak fotoğraflarının görünür durumda olmasına dikkat etmek ve sınav anında yanlarında bulundurmak adayların yapması gerekenlerden.

Adaylar sınav günü bu belgeye ek olarak yanlarında üzerinde fotoğraf olan kimlik getirmek zorunda. Nüfus cüzdanı, pasaport, askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi kabul edilecek. Bunun haricinde ehliyet, meslek kimliği gibi diğer belgeler sınava girişte geçerli olmayacak.

osym

Kimlikte soğuk damla ve fotoğraf olmak zorunda. Pasaportun da geçerli süre içinde olması şart.

Sınav yerlerinde emanet alınmayacak ve adaylar yanlarında belge haricinde eşya getirmeyecek. Sınav için gerekli kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçeteyi ÖSYM öğrencilere verecek. Adaylar yalnızca pet şişe içinde su alabilecek.

YDS, pazar günü yapılacak hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.