2014 Şubat’ta 10 Bin, Ağustos’ta 40 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

2014 Şubat 10 Bin öğretmen ataması ve 2014 Ağustos’ta 40 Bin öğretmen ataması yapılacak. Başbakan müjdeyi verdi. Şubat 2014 10 Bin öğretmen ataması ve 2014 Ağustos 40 Bin Öğretmen ataması detayları :
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye geliştikçe Türkiye’nin şartları ve fırsatları arttıkça bu durumu borçlu olduğumuz ilk kişiler öğretmenlerimizdir. Bu nedenle, her şeyden evvel bu gelişimi eğitime aktarmak, 11 sene süren görev hayatımızda yegane amacımız olmuştur. Eğitim, hem partimizin hem de hükümetimizin de en çok üzerinde durduğu en çok önem verdiği çalışmaların içindedir. ” dedi.
öğretmen ataması
Erdoğan, “Eğitim sektöründe 11 senelik görev hayatımızda 400 bin öğretmen alımı gerçekleştirdik. Şubat ayında ise tekrar bir atama gerçekleştirerek 10 bin öğretmen daha atayacağız. Ağustos ayında ise bu sayıya ek 40 bin atama daha gerçekleşecek” diye belirtti.

Erdoğan, “En gelişmiş, en kalkınmış ülkelerde bile eğitim konusunda aksaklıklar yaşanabiliyor. Bir çok ülke, eğitim,sosyal ve güvenlik alanında yenilikler yapamıyor, toplum hedefli bu sektörlerde yenilik yapmak cesaret ve istikrar gerektiren bir durumdur” diye ekledi.

Başbakan’ın yaptığı açıklamadaki ana hatlar şunlardır;

Çocuklarımızın hayatının sınava endekslendiği ve hayattan soyutlandığı sistem asla verimli ve sağlıklı olamaz. Okulların olduğu bir sistemde dershaneye gereksizdir. Bu ikisi birer çelişkidir.

Dershanelere her sene 2 bini aşkın bir para ödeniyor. Bu ücreti her vatandaşın ödemeye gücü yetmiyor. 800 binin üzerinde öğretmen yok kabul edilmektedir.

2014 Şubat Ayı Öğretmen Ataması ve Ağustos 2014 Öğretmen Atamaları ile Tahmini Branş Dağılımı Hakkında Yorumlarınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

5 yorum

  1. şubatta en az 2000 okul öncesinden atama istiyoruz bu bizim hakkımız geçen senelerde düşük puanlarla atama yapıldı yeni mezunların suçu ne çalıştık istediğimiz puanları aldık ama atanamadık bu adil değil biz bu bölümde açık var diye devlete atanalım diye okuduk hakkımız olan ŞUBATTA 1000 OKUL ÖNCESİ ATAMASINI İSTİYORUZ

  2. en ii yerler açılacak inş ve türkçeden 1500 alım bekliyorum …en çok ise ilk mat ve fen den alırlar diye düsünüyrm zaten atayacak din kltrü öğrtmeni kalmadı ve rehber öğrtmen ve zhin eng de kalmadı …lise branşlarından da inş güzel bi alım olur

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.