2014 Şubat Öğretmen Ataması Yapılacak mı

2014 Şubat öğretmen ataması olacak mı, öğretmen atamaları şubat 2014 olacak mı son durumu haberleri

2013 yılına ait öğretmen atamalarının sonuçları açıklandı. Öğretmenlerin bir bölümünün ataması yapılırken önemli bir kısmının ataması yapılamadı.

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 37 Bin civarı öğretmenin atamasını gerçekleştirdi. Önümüzdeki günlerde 3 Bin öğretmen daha atayacak.

meb

Milli Eğitim Bakanlığı her yıl Ağustos ayında atama yapmaktadır. Geçtiğimiz yıl Şubat ayında bu durum ile örtüşmeyen 17 Bin atama yapılmıştı. Bu yıl Maliye Bakanlığı Milli Eğitim Bakanlığına 47063 öğretmen ataması için izin verdi. Fakat Milli Eğitim Bakanlığı önümüzdeki günlerde 3 Bin öğretmenin daha atanması ile birlikte toplam 40 Bin öğretmen atamış olacak.

Hükümetin 2014 Şubat ayında da 2014 yerel seçimlerini düşünerek bir ek atama hamlesi yapması kuvvetli bir ihtimal olarak görünmektedir. Aslında Şubat atamaları bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile kaldırılmıştı. Ancak seçim yılı olması nedeniyle hükümetin bu konuya bir formül üreteceği yönünde güçlü bir beklenti var.

Sizce Öğretmen 2014 Şubat Ataması Yapılmalı mı Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

42 yorum

 1. ben de mağdurumm.. 0.45 ile atamayı kaybettim. şubat olsun lütfen yeniden kpss çalışalım mı çalışmayalım diye bocalıyorum.. tek duam şubat olması önümde 70 küsür kişi kaldıı.. ne olur şubat ataması yapınn.. yeniden dershaneye gidecek param yok zaten zar zor okudumm.. inşallah sevinçli haber alırız şubatta..

 2. 2014 Şubat ataması branş sıralaması

  1-bilişim tekno
  2-biyoloji
  3-sınıf öğrt.
  4-fen
  5-kimya
  6-tarih
  7-türkçe
  8-edebiyat
  9-almanca
  10-fransızca
  11-müzik
  12-rehberlik
  13-ilk matçılar
  14-matçılar
  15-felsefe

  (15×1000) kişiyi alacaklarsa en azından bu şekilde alsınlar şubat 2014’te

 3. ŞUBAT ATAMASI OLMALI.OKULLAR ÖĞRETMENSİZ BEN ÇERKESKÖYDE YAŞIYORUM.BENİM ÇOCUĞUMUN FEN BİLGİSİ ÖĞRETMENİ SU ÜRÜNLERİNDE MEZUN BU NASIL BİR SAÇMALIK!!!!! OKULLAR ÖĞRETMENSİZ DERHAL ÖĞRETMEN İSTİYORUZ!!!! EĞİTİM SİSTEMİNİN İÇİNE ETTİLER ALLAH BELALARINI VERSİN!!!!!!!!!

 4. sayın avcı 300000 öğretmen açığından söz ediyor. Paramız olsa tüm imkanlarımız olsa vs ancak alabileceğimiz 160000 diyor.

  Biz onlardan 160000 öğretmen ataması istemiyoruz ki. 30000 bile yeter ama adil bir dağılımla. her branşa 500 kişi atasa ona da razıyız. ama ona da hayır demesi artık insanları çileden çıkarıyor. Demek ki eğitime bahsettikleri kadar bütçe ayrılmıyor.

  Türkiyenin eğitim sistemi bir kişinin ağzından çıkacak lafa kaldıysa milli eğitim bakanlığına ne gerek var. Tüm okulları özel okullara dönüştürsünler o zaman

 5. şubat ataması olması için yapılan anket, gösteri, miting, v.b. etkinliklerde akp ye taraftarlarının azaldığını ve yerel seçimlerde partisinin etkisinin azalacağını hissettirmek kesinlikle yeterli olacaktır.

 6. En az 5 bin sınıf öğretmeni atanmalı öyle bin kişiyle ikibin kişiyle olacak iş değil bu. Herkes kendi derdine düşmesin. Hakkı en çok yenen sınıfçılar değil mi be kardeşim?

 7. Atama yapmayacaktınız madem ne diye insanların senelerini boşa harcatıyorsunuz.En azından okumadık der girer bir fabrikaya çalışırdık.Sizin yüzünüzden psikolojimiz de bozuldu saolun gerçekten…

 8. Atama bekleyen bir sürü öğretmen adayı var insallah sözünüzde durur şubatta atama yaparsınız ve bu dağılım adaletli bir şekilde olur arkadaşımın dediği gibi sınava kişi sayısını göz önünde bulundurursunuz.

 9. şubat ataması mutlaka olmalı ve bu alımın çoğunluğunu sınıfçılar oluşturmalı. en çok hakkı yenen öğretmenlik oldu 85 puanla bile alım olmadı 30 bin sınıfçı girdi el insaf ya sadece 1800 kisi alındı.. subatta en az 5 bin sınıfçı almalısınız..10 bin alsanız bile bu kadar sınıfçı erimeyecek..en iyi bölümken enkötüsüne çevirdiniz biz bunun için mi okuduk bunu??

 10. Sayın MEB yetkilileri bende bir anne olarak sizlerden sınıf öğretmeni 2000 kişi alın benim kızımda 4 senedir atanamıyor en son 83 puan aldı gene atanamadı ne olur çok üzülüyür atanmasını çok istiyoruz ben ne zorlukla okuttum onu 1 kızım var babası o çok küçükken öldü onutek başıma ne zorlukla okuttum ne olur sınıf öğretmeni çok alın bizim bu ilimizde bile çok sınıf öğretmeni açığı var Başbakanımız sesimizi duyunda şubatta atama yapın ne olur

 11. Ne olur şubat ataması olsun sayım MEB Müsteşarı Benim oğlum 0.90 puanla atanamadı 2 senedir gidiyor kps ye artık dersaneye gönderce ne param var ne hali 4 tane daha çocuğum okuyor ne olur bu atansaki eve destek olsun diye bekliyoruz tek maaş ev kira bunalıma girdim ya hergün herşeyden kısarak geçiniyoruz sınıf öğretmeninden 1000 kontenjan verin ne olur allah aşkına sayın başbakanımıza önerin kado isteyin ne olur saygılar

 12. mutlaka şubat ataması yapılmalı.köylerdeki çocuklar artık anasınıfına gönderilmiyor küçük yaşta bire başlıyor buna çözüm bulalım okul öncesi öğretmeni atansın şehirdeki veli bilinçli çocuğunu bir yerine anasınıfına gönderiyor olan köydeki yavrulara oldu okul öncesi zorunlu olsun artık

 13. sekiz kişi kaldı önümde,çıldırcam yaw!! allah belanızı versin.bu kadar insanın ahını aldınız nasıl uyuyabiliyorsunz!!bu ülkenin pozitif bilime,sanata ihtiyacı yok mu,neden din kültüründen atama yapıyorsunuz bu kadar?eğitim alanında sizden önceki iktidarlardan ne farkınız var,hani yenilikçiydiniz?size oy veren namerttir bu da böyle biline..

 14. Olmalıı kesınlıkle olmalıı haklıısın kardes gercktn artıkk bunaldıkk bıtsınn bu halımızz en az 30 bın alsınlardaaokadr ogretmenın duasını alsınlarr alabılecek durumdaa ınsallah olur atanırız

 15. Şubat ataması olmazsa zaten rezil ve rüsva olan hayatım tamamen bitecek. Ne evlenebiliyorum, ne ev tutabiliyorum ne de hayal kurabiliyorum. Yemin ederim her şeyim şubat atamasına kalmış. Allah affetsin beni ama eğer şubat ataması olmayacaksa hayırlı bir ölüm istiyorum ki daha fazla rezil olmayayım. :(

  • kardeşim canını sıkma ALLAH YARDIMCIN OLSUN bu dunya ölümlü dünya unutmaki allah bunların belasını bır gun verecek.. sen canını sıkma inşallah bir gün sende atanırsın

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.