2014 Şubat Ayı 10 Bin Öğretmen Ataması MEB

2014 Şubat Öğretmen Ataması Ne Zaman Yapılacak, Kontenjanlar Nasıl Olacak. Başbakan Erdoğan Açıkladı : Şubat ayında 10 Bin Öğretmen Atanacak ….

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, atama bekleyen öğretmenlere müjde verdi ve  Şubat ayında 10 bin kişilik öğretmen ataması gerçekleştirileceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam A Haber ve ATV televizyonlarının ortak yürüttüğü canlı yayınında, gazetecilerin yönelttiği sorulara cevap verdi. Programda sorulan sorulardan biri ise Şubat Ayında atama yapılıp yapılmayacağıydı.

ogrenciogretmen

Başbakan Erdoğan soruyu şöyle yanıtladı; ”Ocak ayında emekliye ayrılacak öğretmenlerden boşlan koltuklara yeni öğretmenler atayacağız. Bu işlem Şubat ayında gerçekleşecek. Yani Şubat ayında 10 bin öğretmen atanacağız” dedi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesine 10 senede 400 bin öğretmen atadıklarını belirten ancak bu rakamlara nazaran halen 126 bin öğretmen açığı olduğuna da değindi.

Erdoğan, bu öğretmen açığın bir defa atama yapılarak bitmesinin imkansız olduğunu, devlet bütçesinin de bu konuda esas etken olması gerektiğini söyledi. Konuşmasında ” devlet bütçesi yetmesin açık versin ama siz yinede 126 bin öğretmen adayını atayın gibi bir durumun söz konusu olmadığına ancak önümüzdeki 4-5 senelik süre zarfında öğretmen açığının biteceğine yer verdi. ”

2014 Şubat Öğretmen Atamasında Sizce Branşların Kontenjan Dağılımı Nasıl Olmalı ? Türkiye’nin En Çok Ziyaret Edilen Eğitim Sitesi Eokul-meb.com’da Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

21 yorum

  1. sayın başbakanım sayın bakanım okul öncesine şubat atamasında 1000 kontenjan verilsin. şubat ataması genelini lütfen 20.000 ve üzeri düşünün lütfen.

  2. subatta teknık ogretmenlere yapılan haksızlık sona ermelı ve her bransa en az 40 50 atama yapılmalıdır.Çünkü son 14 seneye bakılkdıgında 28 subat surecı ıle baslayıp gunumuze kadar magdur edılen tek kesim teknık ogretmenlerdır.özellıkle sanayıı grubu ogretmenlerının magdurıyetı de(tesısat,metal, mobılya, döküm,tasarım gıbı) hat safhalara ulasmıstır.yıllardır suren bu çileli yolun subatta son bulması ve tum öğretmenlerın hakettıgı meslegını yapabılmesı dılegımle…

    • fen bilgisi öğretmenliğinde son 10 yılda atanamayan birçok öğretmen var.kontenjan ayrılırken her yıl bu sayıyı eritecek sayıda dağıtılırsa iyi olur.din kültürü öğretmen sayısı kadar çok olmalı mesala.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.