2014 Şubat 10 Bin Öğretmen Ataması Branş Dağılımı ve Başvuruları

Şubat 2014 öğretmen ataması başvuruları ne zaman başlıyor, 2014 Şubat ayı 10 bin öğretmen ataması branş dağılımı en çok hangi branşlardan atama olacak bilgiler öğretmenlerin yorumu bu sayfada.

2014 Şubat Ayında gerçekleştirilecek 10 bin kişilik öğretmen ataması başvuruları için gerekli duyuru bugünlerde yapılacak. Ancak şimdiye kadar 2014 şubat öğretmen atamalarına dair bir açıklama gelmedi. Ay sonuna kadar bir açıklama yapılacağı kesin. Öğretmen atamaları için başvuruda bulunacak binlerce öğretmen adayı öğretmen ataması başvuru duyurusunu dört gözle beklemektedir.

Şubat 2014 Öğretmen Atama Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı, 96 branştan 10 bin öğretmen ataması için başvuru süreci ocak ayının sonuna doğru başlayacak. Atamalar, şubat ayının ilk haftasında sonuçlandırılmış olacak. Milli Eğitim Bakanlığından 10 bin kadroluk atamanın sonuçları beklenmektedir. Atamaların sonuçlanmasının üzerine taban ve taban puanları ile  branş dağılımlarına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığının gerçekleştireceği öğretmen atamaları için nefesler tutuldu ve gözler internet ekranlarına çevrilmiş durumda.Bugünlerde konuyla ilgili bir açıklama geleceği tahmin ediliyor, ilgili duyurular aynı zamanda www.eokul-meb.com ‘da olacak.

2014 Şubat Ataması En Çok Branşlardan Atama Yapılacak ?

MEB müsteşar yardımcısı Salih Çelik 2014 Şubat atama döneminde altı branşta daha fazla alım gerçekleşeceğini söyledi. İşte o branşlar :

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi
Matematik
Fen Bilgisi
Sosyal Bilgiler
İngilizce
Türkçe
branşlarında daha fazla atama olacağını söyledi.

Sizce 2014 Şubat Atamasında En Çok Hangi Branşlara Ağırlık Verilmeli ? Yorumlarınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

26 yorum

  1. Güzel sanatlar lisesine girişte iki sınavda elenerek Eğitim Fakültesine girişte de iki sınavda elenerek öğrenim gördü. Müzik öğretmeni oldu. Halen atanamıyorum. Lütfen artık çözüm getirilsin.

  2. Ya arkadaş din kültürü öğretmenliği eylül ayındaki ek atamada yani 3000 alımda zaten 50.09 ile kapattı.Daha niye kontenjan veriyon ki zaten atanamayacaklar ki.Ona verilen kontenjanı diğer bölümlere dağıtsalar ya boş kalacağına.Rabbim sabır versin bizlere ne diyeyim…

  3. slm daha geçen yıla kadar atamaların toplamının dörtte biri sınıfçılara ayrılıyordu. yıllardır hiç atama 0lmayan yada 1 veya 2 gibi komik sayıda atama yapılan branşlar ne yapsın arkadaşilar. EL İNSAFFFFFFFFF……….

  4. Gelişen teknoloji değişen hayat bilişim teknolojilerini kaçınılmaz bi gereklilik haline gelmiştir.Hükümetimiz bu dersi zorunlu yaparak eğitimde çağ atlamıştır. Bilişim dersinde öğrenciler bazı sosyal paylaşım sitelerinde birbirini dürtmeyi değil algoritma öğreniyorlar. Algoritma öğrencileri bir problem çevresinde toplayıp o problemlere kendilerinin çözüm bulmasına olanak sağlıyor yani öğrenci bilgiye kendi ulaşıyor ve de çağımızın eğitim sistemi yeni anlayışlar bunu destekliyor. Herkese saygılar… ( herkesin inşallah en kısa zamanda atanması dileğiyle… Bütün bölümler gerekli ve de önemli inşallah eğitimin bütçesi artar da öğrenciler öğretmensiz kalmaz )

  5. Teknoloji çağında bilişimciler olmadan eğitim sistemi yürümez hele ki fatih projesi elinizde patlar öyle 100 saatlik kursla formatör olunmaz biz o 100 saati her ay proje ödevi hazırlayarak mezun olduk 8 ay x 4 yıl x 100 saat=3200 saat eder… Kim verecek bunun hesabını?

  6. ya şu sosyaldeki yığılmaya bir bakın ya, bu ihtiyaç listesi gerçeği ne kadar yansıtıyor, biraz hak biraz insaf ya, mezun olduğumuzdan beri ağlıyoruz sosyal bilgiler mezunu olarak.

  7. Eylül ayında açıklığı bulunan bazı branşların yarısı kadar atama yapılmışda,neden bilişime dörtte bir atama yapılmış.Sadece eşitlik ve hak istiyoruz.Ayrıca bilişim öğretmenleri açıkta dururken diğer branşlara neden bilgisayar formator öğretmenler görevlendirilir.Bunları düzenlemek için ihtisas mı yapmak gerekir.Bu konu düzeltilirse bilişimcilerin sorunları çözülür kanatindeyim.İlgililere duyurulur.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.