2014 PYBS Bursluluk Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2014 PYBS sonuçları bu sayfada olacak. Peki 2014 PYBS sonuçları ne zaman açıklanacak. Bursluluk sınavı sonuçları 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü açıklanacak. Yerleştirme sonuçları ise bugün yani 25 Ağustos 2014 Pazartesi günü açıklanacak. Aşağıdan 2014 PYBS sonuçlarını hemen öğrenebilirsiniz.

PYBS Sonuçları bütün sınıflar için açıklanmıştır. 

PYBS Kazanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir Tıkla Öğren

PYBS Bursluluk Sınavı Sonuçları Bu Sayfada Olacak

Önemli Bilgi: PYBS sonuçlarına göre sadece kaç puan aldığınızı öğrenebiliyorsunuz. 6-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında “PARASIZ YATILILIK İÇİN PANSİYONLU OKUL TERCİHLERİNİN ALINMASI “ndan sonra, 25 Ağustos 2014 tarihinde “PANSİYONLU OKULLARA YERLEŞTİRME SONUÇLARI” Açıklanacaktır. Yani kazanıp kazanamadığınız 25 Ağustosta belli olacaktır.

 

E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş İçin Tıklayın

PYBS Kazanmak İçin Kaç Puan Almak Gerekir Tıkla Öğren

Bilindiği üzere PYBS 22 Haziran’da yapıldı ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sınav takvimine göre PYBS sonuçları 21 Temmuz’da açıklanacak. PYBS sınav sonuçları sadace puan olarak açıklanacak. Bursluluk sınav sonuçlarına göre 6-15 Ağustos 2014 tarihleri arasında Parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri alınacaktır. Yine PYBS sınav sonuçlarına göre Pansiyonlu Okullara Yerleştirme Sonuçları 25 Ağustos 2014 tarihinde açıklanacaktır.

SINAV SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE TERCİHLERİN ALINMASI

5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıfların PYBS sonuçları 21 Temmuz 2014 tarihinden itibaren açıklanacaktır.Yukarıdaki linkten öğrenebilirsiniz.

8, 9, 10 ve 11. sınıfların parasız yatılılık için pansiyonlu okul tercihleri 6-15 Ağustos 2014 tarihlerinde yapılacaktır.Yerleştirme sonuçları ise 25 Ağustos 2014 tarihinden itibaren Bakanlığın http://www.meb.gov.tr ve http://oges.meb.gov.tr internet adreslerinde ilan edilecektir.

Okul müdürlükleri öğrenci velisinin istemesi halinde “Sınav Sonuç Belgesi”ni ve/veya “Yerleştirme Sonuç Belgesi”ni elektronik ortamdan alıp, onaylayıp ve mühürleyerek öğrenci velisi ya da öğrenciye imza karşılığı verecektir.

PARASIZ YATILILIK ve BURSLULUKLA İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Sınavı Kazanan Öğrencilerin Kayıt- Kabullerinde İstenen Belgeler

10.07.2008 tarihli ve 26932 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan “İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumlarında Parasız Yatılılık, Burs ve Sosyal Yardımlar Yönetmeliği”nin 19. maddesinde belirtilen belgeler kayıt-kabul sırasında istenecektir.

Kayıt – Kabul Tarihleri

Ortaöğretim okul/kurumlarında parasız yatılı olarak okumaya hak kazanan öğrencilerin kayıt işlemleri; kazandıkları pansiyonlu okul müdürlükleri tarafından
yapılacak olup, 25 Ağustos 2013 tarihinde başlayıp 05 Eylül 2014 günü saat 17.00’ye kadar sürecektir.

Bursluluğu kazanan ortaokul ve imam hatip ortaokulları ile ortaöğretim okul/kurumu öğrencilerinin bursluluk kayıt işlemleri, öğrencilerin öğrenim gördükleri Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı Kılavuzu /2014 veya kayıt yaptırdıkları MEB’e bağlı resmî okul müdürlükleri tarafından yapılacak olup, öğrenci kayıtlarının başladığı tarihte başlayıp 26 Eylül 2014 günü saat 17.00’ye kadar sürecektir. Belirtilen süreler arasında kaydını yaptırmayan öğrenciler tüm haklarından vazgeçmiş sayılacaktır.

2014 PYBS sonuçları ile İlgili Sorularınızı ve Aklınıza Takılanları Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

6 yorum

  1. Öğretmen çocukları gözü kapalı yapsa soruları yine kazanır öğretmen çocuklarından daha büyük bir beklenti vardır çünkü annesi babsı öğretmendir düpedüz haksızlık

  2. Ben 8. Sınıf öğrencisiyim. Biz Liselere yerleşmek için tercih yapıcaz.Peki bursluluk sınavı için de mi tercih yapıcaz? yatılı mı okuyacağız? burs mu alacağız ?yapacağımız hangi tercih geçerli olucak? LÜTFEN SORULARIMI CEVAPLAR MISINIZ beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.