2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

2014 ÖSYM LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak hakkında bilgi kısaca.

LYS’nin yerleştirme etabının sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Gözler ÖSYM’nin üzerinde. 17 Temmuz günü LYS tercih süreci bittiğinden beri öğrenciler merak içinde sonuçları bekliyor. Üniversitelere öğrenci kayıtlarının 1-5 Eylül tarihleri arasında alınacağı daha önce ÖSYM tarafından bildirilmişti.

http://www.osym.gov.tr adresi ÖSYM’nin yaptığı açıklama uyarınca  2014- ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu içeriyor. Adaylar buradan ön bilgi elde edebiliyorlar. Adaylar bu sebeple tercih süreci bitmeden kılavuzu inceleyip gerekli duyuruları takip etmiş olmalıydı. Kılavuz bilgilerine göre 7-17 Temmuz arasında tercih süreci yaşandı ve bitti. Sıradaki etap 2014-2015 eğitim öğretim senesi için kayıtların alınacağı 1-5 Eylül tarihleri arası. Tüm üniversitelere kayıtlar bu tarihler arasında yapılacak.

24 Temmuz günü LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı son tarih olarak tahmin ediliyor. Geçen sene 1 hafta geçmeden sonuçları açıklayan ÖSYM’nin sonuçları 24 Temmuzdan önce açıklaması da mümkün.

LYS Tercih Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014 Hakkında Yorum Yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.