2014 Öğretmen TEOG Sınav Ücreti Ne Kadar

2014 Öğretmen TEOG Sınav Ücreti Ne Kadar hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları bölümü genel müdürü Hamza Aydoğdu imzası ile ildeki müdürlüklere ek ders hakkında resmi bir bilgi verildi. MEB TEOG sınavı için öğretmenlerin ek  ders konusunda mağdur olmasını istemiyor. Bu nedenle iki gün  boyunca sınavda görevi olan öğretmenlere oturum başına 5 saatlik ek ders ücreti verilecek ve toplam 10 saat ek ders almış olacaklar. İki sınavda da görevi olan öğretmen ve yöneticilere sınav için ücret 90 TL olarak ödenecek.

MEB insan kayakları genel müdürü Hamza Aydoğdu’nun imzaladığı ve il müdürlüklerine gönderilen resmi yazı ile durum netleşti.

29 Kasım 2013 tarihinde ve 3607157 sayılı resmi bildiride TEOG Sınavı için ek ders ile ilgili şüpheleri olanlar için açıklık geldi.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin TEOG’da öğretmenler için 5 saat ek ders ödeyeceği sözü onaylandı.

Bakanlık tarafından verilen görüşe göre TEOG sınavında görevli öğretmen ve idareciler oturum başına 5 saatlik ek ders alacaklar.

İnsan Kaynakları tarafından Çorum Valiliğine verilen resmi bildiride;

– Sorumluluk sınavında görevli öğretmen ve idareciler oturum başına 5 saatlik ek ders ücreti alacak,

– Ortaöğretim geçiş toplu sınavlarında görevli öğretmen ve idareciler oturum başına 5 saat ek ders alacak.

– Ortaöğretime geçiş ortak sınavı sebebiyle okullar tatil edildiği için yapılamayan ders görevlerini fiilen yapmış sayılmayan öğretmen ve idarecilerin sınav anında görevli olup olmamasına dikkat etmeden o zamanlarda yer alan derslerini yapmış sayılmaları,

– Ortaöğretime geçiş ortak sınavlarda görevli öğretmen ve idarecilerden okulların tatil olmasından dolayı o günlerde dersi olanların her durumda da ek derslerini alacakları,

Gerektiğine karar verilmiştir.

Hamza Aydoğdu
Bakan a.
Genel Müdür Vekili

şube müdürlüğü sınavı

1 yorum

  1. Oturum başına beş saat ücret verilmesi gerekirken gün başına ücret verileceği söylenmektedir öğrencinin cevap kağıdında dahi iki günde altı oturum olduğu yazarken bu nasıl bir saçmalıklar anlayamadım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.