2014 Öğretmen Atamaları Şubat ve Ağustos 50 Bin Atama

Öğretmen atamaları 2014 kapsamında 50 bin öğretmen ataması yapılacak. Ağustos ve Şubat 2014 öğretmen ataması ile ilgili MEB Bakanı Nabi AVCI açıklamalarda bulundu. 2014 Şubat ayı öğretmen ataması ne kadar daha doğrusu 2014 yılında ne kadar öğretmen atanacak, işte o açıklama:

Milli Eğitim Bakanı Avcı, Şubat 2014’de 10 bin, Ağustos 2014’de 40 bin olmak üzere 50 bin öğretmen alacaklarını söyledi.

Nabi Avcı, 2014 yılının Şubat ayında 10 bin, 2014 yılının Ağustos ayında 40 bin toplamda 2014 senesinde 50 bin öğretmen atayacaklarını müjdesini verdi. Ardından ise “Atanması gerçekleşmeyen öğretmen adaylarının hislerini anlıyoruz. Sizlerde anlayın” diye ekledi.

2014 öğretmen atamaları

TBMM Genel Kurulu’nda Milli Eğitim, Çevre ve Şehircilik ile Dışişleri bakanlıklarının ortak olarak hazırladığı 2014 yılı bütçesine dair sorulara bakanlar cevap verdi.

Avcı, 2014 yılı Şubat ayında 10 bin kişi, 2014 yılı Ağustos ayında ise 40 bin  kişi toplamda 50 bin kişiyi öğretmen olarak atayacaklarını duyurdu.

“Öğretmen adaylarının hissiyatlarına önem vermemek ne kadar doğru” şeklinde yöneltilen soruya Avcı, “Pek tabii ataması gerçekleşmemiş adayların hislerine önem vermemek yanlış. Biz onları anlıyoruz. Sizlerde anlayın.” cevabını verdi.

Avcı, AK Pakti iktidarının başa gelmesinden bu yana eğitimi çalışmalarında ön plana koyduklarını söyledi.

FATİH projesinin de altını çizen Avcı, projenin, bilişim ve iletişim sektöründe çok önemli bir yenilik olduğuna değindi.

FATİH Projesi öğrenci öğretmeni hedef alan, bilgiye en kolay şekilde erişmeyi sağlayan, teknolojinin eğitim alanına da endekslendiği bir çalışma olduğunu belirten Avcı, “Öğrencilerin hepsine ulaşabileceğimiz,  eğitimine ve öğretimine katkı sağlayabileceğiz bir dönemdeyiz” diye açıkladı.

2015 yılı bitimi süresince tüm ortaokul ve liselere etkileşimli tahtaların ulaşacağı sözünü veren Avcı, ”FATİH Projesi ile her öğrencinin eğitim materyallerine ulaşımı oldukça kolaylaşacak” dedi.

2014 Öğretmen Atamaları ve Daha Fazla Atama Yapılması Gerektiğine İnandığınız Branşlar Hakkında Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. ine 1500 kişi alınmalı son zamanlarda bize verilen değer azaldı oysa yeni neslin eğitimi okul öncesinde çok önemli gereken neyse sayın başbakanımız yapacaktır inşallah hüsrana uğramayız.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.