2014 Öğretmen Atamaları 50 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak

2014 Öğretmen atama takvimi belli oldu. 50 Bin öğretmen ataması yapılacak. 2014 Şubat Atamasında 10 bin öğretmen atanacak. Ağustos 2014’te ise 40 bin daha atama yapılacak.

Başbakan Erdoğan, Öğretmenler günü münasebetiyle 50 bin öğretmen atamasının gerçekleştirileceğini duyurdu.

50 Bin Öğretmen Ataması Yapılacak !

Rusya gezisinin ardından haftasonunu Trabzon’da geçiren ve orada da Öğretmenler Günü törenine teşrif eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dershaneler ve öğretmen atamalarına ilişkin konuşma yaptı. “Dershanelerin kapatılması halinde 40 yaş üstü birçok öğretmenin işsiz kalacağı” söylemine karşı fikirlerini söyleyen Erdoğan, atama umuduyla tutuşan öğretmenlere de sevindirici bir haber verdi. Şubatta 10 bin adet öğretmen alımı olacağını belirten Başbakan Erdoğan, kısaca şunlara değindi: “Ağustos ayında ise 4o bin öğretmen daha atacağız. Kimileri ”Tüm öğretmenleri atayın. Bunun için bir bütçe gerekli. Sonuçta 126 bin atamayan öğretmen mevcut. Her öğretmeni atarsak bu kişilere hiç zam ödeyemeyiz. Bu bu kişilere hakkaniyetsizlik demektir. Bu hükümetten evvel de atamayan bir çok öğretmen vardı. Birçok öğretmen ise az bir maaş karşılığı görevini yapıyordu.  Biz hükümetimiz süresince 400 bin atama gerçekleştirdik üstüne bir de maaşlara zam yaptık. Hizmete yeni girmiş bir öğretmenin aldığı maaş 2002 yılında 1470 lira kadardı. Günümüzde ise bu rakam 303 lira zamlı olarak, 1894 lira ödeniyor. Tüm ekonomik gruplar aynı eğitimden yararlansın diye çalışıyoruz. Çocukların küçük yaşlardan itibaren sınav kölesi olmasın istiyoruz. Vatandaş, okulun olduğu bir sistemde dershanenin gerekliliğini sorguluyor  Kimileri kendi imkanlarını ciddi derecede zorlayarak çocuğunu dershaneye göndermek zorunda kalıyor. Dershane ücretleri öyle kolay ödenmiyor. Dershane yöneticileri kendimizi kandırmayalım. Eğer eğitim için ise hizmetleriniz dershanelerinizi özel okula çevirin. Bunun için sizlere elimizden geldiğince yardım edeceğiz. Ucuz kredi, teşvik, vergi muafiyeti gibi tüm yardımlarda bulunacağız. Öğrencilerin özel okul talebini artıracağız. Durumu özel okula elvermeyen kişilerde bu okullarda eğitim alma fırsatı bulsun. ‘kimileri de 40 yaş üstü öğretmenler ne yapacak’ diye söyleniyor. 40 yaş üzerindekini alacağız. Bu fesatlıktan başka bir şey değil.”

Konuşmasında Mısır’la diplomatik kriz yaşanması konusunu da açıklayan Erdoğan, “Darbeci, büyükelçimizi Mısır’dan atıyormuş. Ee hayırlı olsun. Biz de Mısır’ın büyükelçisini gönderdik. Sen yüzde 52 oyla iktidar olan grubu hazmedemiyorsan biz seni hiç kabul etmeyiz”?dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

İLK DEFA KONUŞTU:  KIZIMI GİZLİCE ARAKLI’DA OKUTTUM

Başbakan, Trabzon gezisinde en son Araklı’da bulundu. Burada ise başörtüsü ve katsayı manisini kızı Sümeyye Erdoğan’ı örnek vererek açıkladı; “Benim çocuklarımın eğitimine bu ülkede katsayı, başörtü mani oldu. O zamanlar kimsenin haberi olmadan geldi ve burada Araklıda eğitimini tamamladı. Ardından yurt dışında okudu.. Bunu da ilk kez burada söylüyorum” dedi.

2014 Öğretmen Atamaları Branş Dağılımı Sizce Nasıl Olmalı ? Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

1 yorum

  1. sayın başbakanımıza ve milli eğitim bakanına sesleniyorum ben matematikçiyim ve şu anda ilköğretim matematikten nereden baksanız yeni eğitim sisteminden dolayı en az 4500-5000 ihtiyaç var. Şu an ücretli öğretmenlik yapıyorum ve atamayı 3 puanla kaçırdım. Bizim bölüm bana göre ve tabiki de mantıken en temel bölümlerin başında geliyor. Dolayısıyla şubat atamasında bize hiç olmazsa 1000 kadro ayrılmasını istiyorum. Allah rızası için ne olur bizim bölümden de diğer ana bölümlerden de en az 1000 atama olsun psikolojimiz çok bozuk. Devletimize en iyi şekilde hizmet etmek için kadro almak istiyoruz. Öğretmen demek devletin hizmetkarı demek devletin bel kemiği demek. Sayın başbakanım ve milli eğitim bakanım; sizleri de yetiştiren ve bu günlere gelip ülkemizi yönetmenizi sağlayan en büyük etken öğretmenlerinizdir tabikide herşeyin başı kısmet Allah size nasip etmezse ülkemizi yönetemezdiniz. Ama bunda kısmetten sonra en büyük etken öğretmenlerinizdir bunu unutmayın. Sizleri seviyoruz bu ülkeye çok iyi hizmetler yaptınız imf ye borcumuzu bitirdiniz bundan güzel ne olabilir ama bizleride unutmayın matematiksiz bir dünya olmaz dünya matematik üzerine kurulmuştur sayılar yaşamımızın her anında var hesapsız kitapsız iş olmaz hiç hele matematik ilköğretimde çok daha önemli bide sınav sistemi değişti bu 8.sınıfta daha da önemli bunu sizde biliyorsunuz. Bu yüzden bizden ilköğretim matematik öğretmenliğinden şubat atamasında en az 1000 alım olmasını istiyorum. Eğer bizden en az 1000 alım olursa şerefim ve namusum üzerine yemin ederim ki batı ya da doğu hiç fark etmez görevimi ömrümün sonuna kadar en iyi şekilde yerine getireceğim. Bölüm arkadaşlar im da benimle aynı düşüncedeler bunu biliyorum. Lütfen duyun beni Allah için ya ilköğretim matematik en temel branşlardan bizden ne olur yalvarırız en az 1000 alım olsun duyun bizi lütfen:((

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.