2014 Memur Alımı Ne Zaman

2014 Memur alımı ne zaman yapılacak. 2014 yılında kamu kurum ve kuruluşlarına yaklaşık 65 bin memur alınacağı açıklandı. Bu memurların birçoğu KPSS puanıyla alınacak. Peki memur alımı 2014 ne zaman yapılacak. İşte Detaylar :

2014’te kamuya 65 bin memur alınacak

Mehmet Şimşek, gazetecilerinde katıldığı bir toplantıda gündeme damga vuran sorularını yanıtladı.

İstihdamla alakalı bir soruya Şimşek, 2007’den beri ülkede gereksinim duyulan bütün alanlarda küresel krize rağmen hiçbir ülkede yapılmayan miktarda kamuya eleman aldıklarını belirtti.

memurlar

Kamunun gereksinim duyduğu tüm alanlarda eleman alımı yapıldığını aktaran Şimşek, şöyle devam etti:

” Bu ihtiyaçlar zamanla azalıyor. Bunu da göz önünde bulundurmalıyız. 2007-2013 döneminde toplamda yaklaşık 500 bin memur, 200 bin de hizmet alımı şeklinde toplamda halka hizmet etmek amacıyla 700 bin personel alımı yaptık ancak aynı dönemde Türkiye’de toplam istihdam 4,8 milyon kişi arttı. Kamunun katkısı yüzde 10-13 civarında oldu.

2014 bütçesiyle kamuya alımlar bir miktar düşecek. Geçen sene toplamda kamuya 130 bin civarında personel almıştık, bu sene onun yarısı civarında alım olacak. Çünkü ihtiyaçlar bu doğrultuda” dedi.

Bakan Şimşek, 2014 bütçesinde cari harcamaları ciddi şekilde incelediklerinin altını çizerek, daha çok kaynağın millete yatırım sağlamasını amaçladıklarını belirtti.

2014 Memur Alımları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

10 yorum

  1. sizler üniversite gidebilmişiniz biz liseyi okuyana kadar canımız çıktı maddiyat olsaydı bizde isterdik üniversiteyi gitmeyi lise mezunları girmesinmiş kpss ye siz ana kuzusunuz da liseyi bitiren tövbe tövbe üni okumuşunuz ama boşsunuz çogunuz çogunuzdaki zekayı kuşa taksalar geri uçar

  2. Bir an önce bir karar alınmalı ve lise mezunları artık alınmamalı ve KPSS2ye girmemelidir. Lise mezunu artık vasıfsız sayılır bu zamanda. O kadar önlisans ve lisans mezunu genç boşta gezerken lise mezunlarını memur yapmak komik geliyor bana. Ha lise mezunu ha kör cahil bir insan. 2014 memur alımı tamamen önlisans ve lisans mezunlarına ayrılmalı, dikkate alınsın bu talepler.

    • Bana bak sen kisiliksiz.. okumussun ama şu konusmalarindaki terbiyeszlige bak..korde cahilde sensin. Herkes okuma imkanini bulamio malesef. Burda lise mezunlari kör cahil dicegine otur ders calista yüksek notla atan. Ozaman zoruna gitmez lise mezunlarinin sinava girmesi. Terbiyesiz

    • la siz gerçek misiniz? şaka mısın sen kızım lise mezunu adamın ne suçu var da memur olma hakkı elinden alınsın sen memur olsan ne olur olmasan ne olur ne hayrın dokunur vatana millete bu kafayla anca sabah 8 de gidip aksam 5.30 u doldurayım diye bakarsın bu yazıyı gördüm ya keşke anan o gece başım ağrıyo deseymiş senin gibi lise mezunlarının önlisans mezunlarından hiçbir farkının olmadığını bilmeyenler de gidip senin gibi ojelerinin derdine düşeceğine elindeki interneti facebook dışında bişey için kullanıp bunun araştırmasını yapsın cahil kişiliksiz ukala mahlukat …

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.