2014 LYS Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak

2014 lys üniversite tercihleri ne zaman yapılacak hakkında bilgi kısaca, ÖSYM ÖSYS, üniversite tercihlerinin 7-17 Temmuz’da alınacağını, üniversite kayıtlarının ise 1-5 Eylül’de yapılacağını bildirdi. 

Üniversiteye giden zorlu yolda adaylar birçok aşamayı atlattı ve sıra son sınavlarda. Aylar önce yapılan YGS’nin ardından sonuçlar açıklandı ve LYS’ye girmeye hak kazanan öğrenciler için zorlu bir hazırlık dönemi daha başladı. Adaylar sınavlara sayılı günler kala büyük heyecan içinde ve tercihlerin ne zaman yapılacağı gibi soruların cevaplarını merak ediyor. Adayların bu merakını giderecek nitelikte bir açıklama henüz yapılmadı. LYS 2014 tercihlerinin ne zaman yapılacağı konusundaki merak bir süre daha devam edecek.

Ancak geçen seneye bakıldığında YGS ve LYS tercihlerinin 8 Temmuz ve 18 Temmuz tarihleri arasında yapıldığını söylemek mümkün. Buradan çıkarım yapmak gerekirse 2014’teki tercihlerin de Temmuz ayının ilk ya da ikinci haftasında yapılacağı tahmin ediliyor. 2014 tercihlerinin ne zaman yapılacağı ilan edilir edilmez sayfamızda yerini alacaktır.

ÖSYS, üniversite tercihlerinin 7-17 Temmuz’da alınacağını, üniversite kayıtlarının ise 1-5 Eylül’de yapılacağını bildirdi. 

ÖSYM’nen yapılan açıklamaya göre, 2014- ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlandı.
Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden yeniden yayımlanacak 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekiyor.
Kılavuza göre, üniversite tercihleri 7-17 Temmuz’da alınacak. 2014-2015 ders yılında, ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri bütün  üniversitelerde 1-5 Eylül’de yapılacak.

2014 LYS Üniversite Tercih Kılavuzu ve Kontenjanları

2014-ÖSYS YÜKSEKÖĞRETM PROGRAMLARI ve KONTENJANLARI KILAVUZU

2014 LYS Üniversite Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.