2014 LYS Tercih Başvuru Tarihleri ve Rehberi

2014 LYS Tercih Başvuru Tarihleri ve Rehberi hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Üniversite sınavına giren adayların 17 temmuz gününde işlemleri sona erecek. Adaylar internetten TC kimlik numaraları ve şifreleriyle tercihlerini yapabilecek.

Üniversite adayları tercih aşamasında ÖSYM internet adresinden kılavuza ulaşabilecekler. Adaylar tercih yapmadan önce bu kılavuzu dikkatle gözden geçirmeli.

Adaylar kılavuzda verilen kurallara göre tercih yapacak. Ayrı olarak başvuru merkezlerinden tercihler alınmayacak ve 17 temmuz günü tercih işlemleri bitecek, ek süre verilmeyecek.

ÖSYM tarafından adaylar tercih sırasında öncelik sırası yapmaları uyarısı yapıldı. En üste en çok istedikleri bölümü yazıp ardından istek sıralarına göre sıralamalarında fayda var.

Adaylar 30 tercih haklarının üst sıralarına puanım yetmeyecek diye düşündükleri yerleri yazmalı. Ek olarak da istemedikleri okulları yazmamaları tavsiye ediliyor.

2014 ÖSYS merkezi genel yerleştirme sonuçları internet üzerinden açıklanacak. Sonuç belgeleri ayrı olarak basılmayacak ve adaylara gönderilmeyecek. Yurt dışında bir üniversiteye yerleşen adaylar ise gerekirse yazı alabilecek.

2014- 2015 eğitim ve öğretim yılında sonuçlara göre bir programı kazanan adaylar kayıt içim tüm okullara 1-5 eylül tarihinde kayıt yaptırabilecek.

osym

LYS Tercih Başvuru Tarihleri ve Rehberi hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.