2014 KYK Burs Sonuçları

2014 KYK burs sonuçları ile ilgili haber, 2014 KYS burs sonuçları ne zaman açıklanıyor sorusunun cevabı bu yazıda.

Açıklama Bakan Suat Kılıç’tan Geldi.

Milyonlarca üniversite öğrencisinin sabırsızlıkla beklemekte olduğu KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı sorusunun cevabı “2014 yılı burs/kredi başvuru sonuçları ile burs/kredi ve yemek katkısı rakamlarını Pazar günü saat 12.00’de açıklayacağız”  diye tweet atan Bakan Suat Kılıç’tan geldi.

Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra milyonlarca taze üniversite öğrencisini burs sonuçlarının açıklanması heyecanı kapladı. Üniversiteye giriş yapan öğrencilerin pek çoğu Kredi Yurtlar Kurumu Bursu’na başvuruda bulunuyor. Haliyle burs sonuçları da sabırsızlıkla bekleniyor.

Haftasonu KYS burs sonuçlarını başbakan ile birlikte açıklayacaklarını duyuran Spor Bakanı Suat Kılıç, bu müjdeyi twitter hesabından verdi.

İlk Ödemeler Ne Zaman?

Öğrenim kredisi veya burs alma hakkı kazanan öğrenciler Aralık ayında açıklanan sonuçlar doğrultusunda ilk ödemelerini 7 Ocak 2014 tarihinde alacak. Öğrenciler krediler veya bursları herhangi bir sebeple kesilmediği taktirde her ayın 7’sinde ödemelerini alacak. Burs sonuçları açıklandığında sizlere sitemizden daha ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Şu an ödenmekte olan miktar 280 TL olup bu miktarın yılbaşının akabininde zamlanarak 300-320 TL gibi bir değer alınacağı tahmin edilmekte. Şu durumda KYS Burs Sonuçları açıklandığında burs kazanmış olanlar ilk burslarını zamlı olarak alma şansına sahip olacaklar.

2014 KYK Burs Sonuçları açıklanacağı tarih ile ilgili yorumlarınızı ve 2014 KYK Kredi Sonuçları açıklanmasıyla ilgili görüşlerinizi yorum bırakarak paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.