2014 KPSS’ye mi Hazırlanmalı Yoksa Haziran Ataması Beklenmeli mi

2014 KPSS’ye mi Hazırlanmalı Yoksa Haziran Ataması Beklenmeli mi hakkında yazımızın detayları şöyle;

2012 yılı KPSS puanı ile uygulanacak olan son yerleştirmeler ile beraber 2014 sınavına da az kaldı. Yerleşmedeki belirsizlik ve mevsimlerdeki değişim ile adaylar ne yapmalarına karar veremiyor.

2012 KPSS puanı 2014 yılı sınavından sonra geçersiz olacak ve şu ana kadar 2012 puanı ile 3 adet yerleştirme ve kurum düzeyinde alım sınavı uygulandı. Fakat adaylar psikolojik olarak merkezi yerleştirmeleri daha çok önemsiyor. Son alım ilse 2014 yılı haziran ayında olacak.

2014 yılı bütçe yasası ile kadrolardaki sayı geçen yıla göre düşük olacak. Bu durum da direk olarak hazirandaki alımları etkileyecek. Normalde hazirandaki alımlar büyük olan yerleştirmelerdir fakat bu sefer durum farklı olacak.
Ancak durum böyle olsa da aniden gelecek olan bir yasa ile genel sayı artabilir ve haziran yerleştirmesi ile değil 2014 yılı kasım yerleştirmeleri ile uygulanır.

Puanım iyi ben yerleşirim diye düşünen arkadaşların bu şekilde ders çalışmasının kötü olduğunu belirtmemiz lazım. Çünkü bu tip fikirler ile ders çalışmayan bir aday yerleşmeden sonra yeni KPSS için hazırlanma vakti bulamaz ve ardında 2014 yılından iyi bir puan alamaması halinde 2016 KPSS sınavına kadar beklemek durumunda kalacak.

Haziran ayındaki yerleşmeyi bekleyip ders çalışmayan bir aday eğer bu şekilde yerleşemezse büyük sıkıntılarla karşı karşıya kalır. Bu yüzden dikkatli olmak lazım. Ek olarak haziranda yerleşirsem boşuna aylarca çalışmış olurum diye düşünen adaylara söylememiz gereken çalışmaktan bir zarar gelmeyeceği. Yerleşmeme halinde keşke çalışsaydım diye düşünmek gerine bugünden 2014 yılı sınavı için çalışmaya başlamak mantıklı olan davranıştır.

images

Haziran’da yerleşir miyim, 2014 KPSS’ye çalışsam mı hakkında yorum yapabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.