2014 KPSS’ye Birden Çok Diploma İle Başvuru İmkanı

2014 KPSS’ye Birden Çok Diploma İle Başvuru İmkanı hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

KPSS Tarihleri 2014

KPSS’de sınava girdiği düzeyde birden fazla diploması olanlarla ilgili sorun çözüldü. Önceden bir aday iki bölüme de başvuramıyor ve daha sonra alınmadağında diğer başvuru sürecini kaçırıp ekstra dilekçe ücretleri ödüyordu ancak ÖSYM yeni düzenleme ile bu durumu sonlandırdı.

Şimdiki kılavuzda yazanlar uyarınca: adaylar birden fazla lisans eğitim bilgisini ÖSYM aday işlemleri sistemine kaydedebilecek şeklinde bir ifade var.

Uygulama adayların kaç diploması varsa hepsini sisteme tanıtabilmesine izin vermekte, hatta adaylar örneğin işletme ve makine mühendisliği diplomasına sahipse 20 tercihin bir bölümünü makine bir bölümünü ise işletme üzerinden yapabilir.

Bir bölümde hala okuyan adaylar ise başvuru sırasında yine tanıtımı yapıp iki alandan da başvuru yapabilecekler.

Tek bölümden başvuru yapmış olan adayların daha sonra ekleme yapacağına dair ise bir açıklama henüz net bir şekilde olmasa da ÖSYM’nin bu konuyu da çözmesi bekleniyor.

Sadece lisans değil aynı şekilde önlisans kılavuzunda da bu durumun aynı şekilde olması bekleniyor ancak kılavuz henüz açıklanmadığı için şimdilik durum sadece bir beklenti.

2014 KPSS’ye birden çok alanda başvuru yapılabilir mi konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.