2014 KPSS Soru Sayısı ve Sınav Süresi (Yeni)

KPSS Soru Sayısı 2014, KPSS Sınav Süresi 2014 yeni değişti

2014 KPSS sınavında soru sayısı Devlet Personel Başkanlığı ile ÖSYM arasına geçen görüşmeler neticesinde soru sayısı azaltıldı.

ÖSYM nin düzenlediği KPSS lisans alan sınavının soru sayısı yeni düzenleme ile 30 soruya çekildi. Bununla birlikte sınava girenlerin şikayetçi olduğu sınav süresi düşürülmüş olunacak.

2014 KPSS lisans sınavında Pazar günü yapılacak olan alan sınavının süresi 160 dakikaya çekilecek. Bazı bölümlerde alan sınavı soru sayısı 30 olacak. Bunlar; hukuk, çalışma ekonomisi, endüstri ilişkileri, iktisat, ekonometri, işletme, istatistik, kamu yönetimi, muhasebe, uluslararası ilişkile, maliye.

Genel kültür ve genel yetenek testleri ise tıpkı 2013 KPSS sınavı ile aynı olacak. Bu durum 2014 KPSS/Ortaöğretim sınavı içinde geçerli olacak.

KPSS Tarihleri 2014

2014 KPSS Sınav Süresi ve KPSS Soru Sayısı Yeni Durum İle İlgili Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2 yorum

  1. Merhaba ben açıköğretim sağlık kurumlarıişletmeciliği önlisans 1.sınıf öğrencisiyim devlet hastanelerinde çalışmak istiyorum hangi tür kpssye kayıt yaptırmam gerekiyor ve kayıtlar nereye yapılıyor acaba lütfen yardımcı olur musunuz?Lise kpss sine de sirmek istiyorm ne yapmam gerekiyor.

  2. merhaba ben düz lise sözel bölüm çıkışlıyım. ben önlisans kpss sınavına girebiliyor muyum? eğer girebiliyor isem kaç puan almam gerekiyor ve nerelerde görev yapabiliyorum. yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.