2014 KPSS Ne Zaman

2014 KPSS Başvuru Tarihleri Ne Zaman

2014’te memur olmayı bekleyen adaylar beklenti içerisinde. Peki 2014 KPSS ne zaman yapılacak?

2014’te ortaöğretim düzeyinde KPSS yapılıp yapılmayacağı henüz bilinmiyor. Lise mezunlarına en son 2012 yılında sınav yapılmıştı.’014’te ise bu sınav uygulanacak mı belli değil.Uzmanlar 2014’te lise mezunlarına yönelik yapılacak sınava katılmak isteyen adayların yüzde on sekiz artacağını düşünüyor. ‘012’de bu sınava iki milyon aday başvuru yapmıştı.

Daha önce yapılan KPSS kontenjanlarına bakıldığında lise mezunlarına verilen rakam oldukça kısıtlıydı. Çünkü ülke genelinde üniversite mezunları işsiz gezerken hükümet lise mezunlarını memur olarak atamak istemiyor. Haklı olarak her yerde olduğu gibi devlet de daha nitelikli eleman almanın peşinde.Bu durum bir işveren gözüyle değerlendirildiğin de çok da haksız görünmüyor.

Bu duruma bakıldığında öyle tahmin ediliyor ki bu yıl lise düzeyinde KPSS yapılmayacak. Bu sınav en son 2012 yılında yapılmıştı.Hükümet “Üniversite mezunları işsiz.” tartışmasına katılmak istemiyor. Bu nedenle lise düzeyinde bir sınavı beklemek de boş bir heves demek doğru olur. Bu yıl da KPSS sadece lisans ve önlisans mezunlarına yapılacak.

Ortaöğretim lise düzeyi kpss ne zaman yapılacak 2014, Ortaöğretim ve önlisans kpss sınav ve başvuru tarihleri ne zaman 2014

2014 Ortaöğretim Önlisans KPSS İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.