2014 KPSS Başvuru Ortaöğretim Önlisans

2014 kpss başvuru ortaöğretim önlisans hakkında bilgi kısaca

Ortaöğretim Önlisans programı için KPSS başvuruları 8 Temmuz’da başlayacak ve 24 Temmuz’da sona erecek. KPSS başvuru kılavuzu ve KPSS başvuruları ile ilgili bilgiler yazımızda yer alıyor.

KPSS başvuruları 8-24 Temmuz aralığında gerçekleştirilecek. ÖSYM’nin sitesinde yayınlanacak olan kılavuz, ÖSYM ile eşzamanlı olarak sitemizde yer alacak.

2014 yılı içinde başvuruları yapılacak olan sınavların takvimi belli oldu. Bu takvimlere göre KPSS Önlisans ve Ortaöğretim düzeyindeki kişiler için başvurular 8-24 Temmuz tarihleri arasında alınacak.

Ortaöğretim yani lise ve Önlisans programlarından mezun olmuş düzeydeki kişilerin katılacağı KPSS 2014 Önlisans ve Ortaöğretim düzeti başvuruları 8 Temmuz’dan 24 Temmuz’a kadar gerçekleştirilebilecek. 2014 KPSS’ye başvuruda bulunacak kişilerin sınav başvuru merkezlerine müracaat etmesinde fayda var. Bu başvuru merkezleri ÖSYM Sınav Merkezi Koordinatörlükleri, Ortaöğretim Kurumları ve PTT İş Yerleri. Bunun haricinde internetten online olarak www.osym.gov.tr adresinden de başvuru yapılabilecek.

Başvuru tarihinin ilk günü ile birlikte başvuru kılavuzu da yayınlanacak. 2014 KPSS’ye başvuruda bulunmak isteyen adayların belirtilen bankalara ödemelerini yapmaları ve http://ais.osym.gov.tr adresinden başvuruda bulunmaları gerekiyor. Son bir yıl içinde ÖSYM’nin yaptığı herhangi bir sınava katılmamış olan adayların ÖSYM’deki fotoğrafı da geçerli olamayacağından adayların başvurusunu kendisi yapmaması gerekmekte. Böyle adaylar başvuru merkezlerinden destek alarak başvurularını yapmalı. Sınav başvuru ücreti hakkındaki tahminler oturum başına 40 TL olacağı yönünde. Sonuçların ise en geç 1 Ekim 2014’e kadar açıklanması bekleniyor.

2014 KPSS Başvuru Ortaöğretim Önlisans Hakkında Yorumlarınızı Hemen Paylaşabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.