2014 Koruma Memuru Başvurusu EGM

 2014 Koruma memuru başvurusu başlıyor. İlk etapta 28 bin ancak toplamda 50 Bin koruma memur alınacak, tüm alımlar 2014 yılında yapılacak. 50 bin koruma memuru başvuru şartları belli oldu. İçişleri Bakanlığının bir süredir üzerinde çalışma yürüttüğü koruma memuru alımı için hazırlıklar tamamlandı. İlk aşamada 28 bin 500 koruma memuru alımı yapılacak.

Akabinde bu sayı 50 bini bulacak. Koruma memurları önemli devlet binaları hassas bölge ve noktalarda görev yapacak. Ayrıca hizmetin gerektirdiği kişi koruma işi de bu görevliler de olacak. Bunun yanında stadyumlar, spor müsabakaları sınavlar, konser, toplantı gibi halkın yoğun olarak yer aldığı kapalı ve açık etkinliklerde de koruma memurları görev başında olacak.. 50 Bin Koruma memuru alımı ne zaman, koruma memurları alımı tarihi, Ne Kadar koruma memuru ne zaman alınacak.

50 bin koruma memuru alınacak

50 Bin koruma memuru ne zaman alınacak, başvurular ne zaman nereye yapılacak tarihleri ile ilgili detaylar eokul-meb.com’da olacak.

GENİŞ YETKİLERLE DONATILACAK, AYNI POLİS GİBİ OLACAK

Emniyet teşkilatında Emniyet Hizmetleri Sınıfı dahilinde bulunacak olan koruma memurları da diğer polisler gibi üniformalı ve silahlı olarak görevlerini yapacak. Yine bu görevliler sivil olarak da hizmet verebilecek. Koruma memurları polise verilen, durdurma, olay yerini ve delilleri koruma, muhafaza altına alma, silah ve zor kullanma kimlik sorma, kontrol, arama, yakalama,  yetkilerine de sahip olacak.

28 Bin koruma memuru alımı ve 50 bin koruma memuru alımı ne zaman, 50 bin koruma memuru başvuru tarihleri başvurular nasıl yapılacak belli oldu

6 YILIN SONUNDA POLİS OLUNABİLECEK

50 Bin Koruma Memuru Alımı Şartları

-En az lise mezunu olanlar koruma memuru olacak.

-25 yaşından gün almayanlar başvurabilecek.

-Atanacaklar 4 ay süreyle koruma memurluğu eğitimi alacak.

-Eğitim süresince masraflar devletçe karşılanacak.

-Koruma memurluğu kadrolarına atanacaklar, beş yıl süreyle başka kurumlara naklen atanamayacak.

-En az altı yıl süreyle koruma görevi yapanlar kıdemli koruma memur olabilecek.

-Polisliğe geçiş imkanı da bulunacak.

-Lisans mezunu olanlardan en az bir yıl süreyle kıdemli koruma memuru olanlar polis memuru olabilecek.

-Bunlara ait kontenjanlar Emniyet Genel Müdürlüğü Yüksek Değerlendirme Kurulunca belirlenecek.

-Kadroda ağırlık taşraya verilecek.

50 Bin Koruma Memuru Alımı İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

19 yorum

  1. slm arkadaşlar evet bi sonuç yok ama olur bu ay büyük ihtimal yaş sınırı 25 ile 28 olmalı bence ciddi olgun ve işini bilenler alınmalı ama yine DAYISI olanlar önde gider.Belge bilgi sertifika boş bakalım hayırlısı.25 yaşındaydım ilk çıktıgında bu haber 28’den gün aldım şimdi.

  2. alımlar için surekli takip ediyorum ama herhanginir geşişme yok …LPG hızında masallah … birşeyler soyleyın artık ortaya bi beyan atılmaktan öteye gidilemedi henüzzz

  3. Yaş 30 dediniz tutmuş şimdine diyorsunuz 25 yaş gün alma saçmalık başka bir şey değil yani gün aldık neolcak şimdi insanların ev geçiştirme yaşını araştırın önce

  4. ne oldu bir arar yaş 28 di şimdi düştümü düşürün düşürün 20 den aşağı cocukları alın mübarekler 24 30 arası alın ki olgun tecrübeli olsun hemde nevli insanlarda ev gecindirsin biraz anlayış lütfen bende 28 yaşındayım.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.