2014 Eş Durumu Başvuru Başvuru Sayfası MEBBİS

2014 Ocak Eş Durumu Atama Başvuru Sayfası

2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında eş durumu başvuruları alınacak. MEB Öğretmenlerin eş durumu başvuruları MEBBİS sistemi üzerinden bugün alınmaya başlandı. 2014 Şubat ayı eş durumu ataması başvuru sayfası bugün açılacak. Öğretmenler eşinin kamu kurumunda çalışıyor olması ya da özel olarak SSK çalışma süresine bakarak eş durumu başvuru alınacak. MEB eş durumu başvuruları 8 Ocak 2014 tarihinde sona erecek.

Öğretmenlerin Eş Durumu Başvuruları hakkında sorularınızı eokul-meb.com editörleri ve ziyaretçileri bu sayfada alttaki yorum kutucuğundan cevaplıyor.

Çok merak edilen 2014 Şubat ayı eş durumu atamaları ile ilgili resmi duyuru yapıldı. 2014 Şubat ayında eş durumu ataması, sağlık ve özel Durumlara bakılarak 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında başvuru alınacak.

2012 İl Dışı Öğretmen Yer Değiştirme ve Başvuru Kılavuzu

2014 Eş Durumu Ataması Kılavuzu İle İlgili Bilgiler

MEB geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin özür durumuna bağlı il içi ve iller arası yer değiştirmelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. İlettiği yazılı açıklamada bu işleminin 2014 Ocak ayında gerçekleştireceği bildirildi.

Yapılan açıklama kapsamında öğretmenlerin il içi ve iller arasında sağlık, eş durumu özrü ile genel ve özel hayatını kötüleştiren sebeplere dayanarak yapılacak yer değişikliği müracaatları 2-8 Ocak 2014 tarihleri arasında kabul edilecektir. Müracaatta bulunan öğretmenlerin eğitim kurumu tercihleri 13-17 Ocak tarihlerinde, yer değiştirme işlemleri ise 20-21 Ocak’ta açıklanacaktır. Yer değişikliğinde bulunan öğretmenler, eğitim öğretim yılının ikinci yarıyıl başlangıç günü olan 10 Şubat 2014’de görevlerine başlayacak.

Eş Durumu Başvuru Sayfası İçin Tıklayın

2014 Öğretmenlerin özür grubu başvuru sayfası ve eş durumu başvuruları hakkında aklınıza takılan tüm sorularınıza cevap veriyoruz. Aşağıdan eş durumu hakkında sorularınızı ve yorumlarınızı hemen iletebilirsiniz.

2014 Öğretmenlerin Eş Durumu Özür Grubu Atama Başvuru Sayfası Hakkında Düşüncelerinizi ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

16 yorum

  1. YAHU NASIL BİR SİSTEM BU 3 GÜNDÜR ANAMI AĞLATTI SİSTEME BİLGİLERİMİ KAYDEDİYORUM AMA OTOMATİKMEN HATA VERİYİOR .İNTERNET ÇAĞI BİLGİSAYAR ÇAĞI DİYORSUNUZ MEBBİS BENCE SINIFTA KALIR.

  2. ben yaz döneminde yer değişikliği yaptım. bu atama da mebbis. sitemde başvuru sayfam açılmıyor.
    lütfen bu konuda bilgisi olan meslektaşlarım bana yardımcı olun

  3. ben yaz döneminde yer degişikliği yaptım. bu atama da meb sitemde başvuru sayfam açımıyor lütfen bu konuda bilgisi olan mestekaşlarım bana yardımcı olabirminiz.

  4. Eşim SSK’lı ve ben eş durumu için başvuru ekranında kayıt butonuna basınca Mebbis hata veriyor… bir türlü başvuyu gerçekleştiremedim… bilgisi olan paylaşırsa sevinirim…

  5. Çiğdem hocam şuanda nerede görev yapmaktasınız? Şayet İzmir dışından eş durumu tayini isteyecekseniz İzmir’in herhangi bir ilçesindeki boş kadroya atama isteyebilirsiniz.Eğer ki İzmir de görev yapıyor fakat eşiniz uzak bir ilçedeyse il içi eş özrüne başvurabiliyorsunuz. Ki bu durumda da sadece eşinizin bulunduğu ilçedeki okulları tercih edebilirsiniz. Hayırlı olsun şimdiden. Saygılar

  6. şu an okulumda norm fazlasıyım.başvurum onaylandıktan sonra herhangi bir okul açılmaz veya açılacak okulları tercih etmek istemezsem nasıl bir durumla karşılaşırım.kadrom yine eski okulummu görünür 2. aşamada okul tercihinde bulunmazsam

  7. Arkadaşlar bütün öğretmen arkadaşlara öncelikle hayırlı atamalar diliyorum. Benim sorum şu sınıf öğretmeniyim ancak daha 1,5 yılık öğretmenim puan az haliyle izmire isteyeceğim nasipse, her eş durumu ataması isteyene kesin olarak çıkacak mı yani tayinimin çıkmama ihtimali var mı ? Düğün salonu tutacağız kafam çok karışık ?

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.