2014 Engelli Memur Alımı Ne Kadar (1620 Engelli Memur Alınacak)

Engelli memur alımı 2014 ne kadar olacak açıklandı. 2014 Engelli memur alımı takvimi ve alınacak engelli memur sayısı belli oldu. İşte son açıklamaya göre engelli memur alımı kontenjanları ve takvimi:

Engellerine teslim olmayıp o engelleri aşanlar için beklenen müjdeli haber Bakan Faruk Çelik’den geldi. Bakan, yaptığı açıklamada 1620 engelli, memur olarak atanacak dedi.

engelli memur alımı

Bakan Faruk Çelik konuyla yetkili kurumlar tarafından yapılan çalışmaların sonuçlandırıldığını ve 2012 yılında düzenlenen Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavında alınan puanlara göre bu sene 2014 Şubat ayında 1620 engelli personel memur atanacağını duyurdu.

Bakan Faruk Çelik, açıklamanın devamında ise başvuru süresinin 27 ocak ile 3 Şubat 2014 arasında olduğunu ve tercih yoğunluğuna göre yapılacak değerlendirme ile sonuçların bir an önce duyurulmaya çalışılacağını aynı zamanda yapılan atamaların tamamının Milli Eğitim Bakanlığına olacağını duyurdu.

Tercih kılavuzunda yer alan bilgilere göre bakıldığında kadro dağılımı ise şu şekilde; orta öğretim mezunu olup başvuranlardan 426 kişi, ön lisans mezunu olup başvuranlardan 384 kişi ve lisans mezunu olup başvuranlardan ise 810 kişinin alınacağı duyuruldu. Detaylar için adaylar www.dpb.gov.tr adresini kullanabilirler.

2014 Engelli Memur Alımı Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

10 yorum

  1. benim yüzd 40 raporum var eşimd sara hastas doktorlar eşim için tedavisi yok diyorlar ama yüzd 15 rapor verdiler eşimin yanında yarılmaya korkoyorum baygınlık gecirir diye ilk okol mevzunuym benim durum ne olacak alaşkına

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.