2014 EKPSS Başvuru Kılavuzu ÖSYM

E KPSS başvuruları başlıyor. Engelli KPSS olarak bilinen 2014 EKPSS Başvuruları 24 Şubat- 7 Mart 2014 tarihleri arasında yapılacak. 2014 EKPSS başvuru kılavuzu ÖSYM tarafından yayınlandı. 2014 ÖSYM E-KPSS başvuru tarihleri ve KPSS başvuru kılavuzu ile ilgili resmi açıklama şöyle :

Engelli Kamu Personel Seçme Sınavı ve Engellilerin Devlet Memurluğuna Alınmaları Hakkında  Yönetmelik” uyarınca Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) Merkezimiz tarafından 27 Nisan 2014 tarihinde 81 il merkezinde yapılacaktır.

2014 ekpss

EKPSS’ye; ortaöğretim kurumlarından, yükseköğretim ön lisans/lisans programlarından mezun olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır.  Sınava girmesi gereken bu adaylar için başvuru süresi 24 Şubat 2014 tarihinde başlayacak, 7 Mart 2014 tarihinde sona erecektir.

Kuraya; ilkokul/ortaokul/ilköğretim ile özel eğitim iş uygulama merkezi veya okulu mezunu olan veya EKPSS’nin geçerlik süresi içinde mezun olabilecek durumda olan engelli adaylar başvuracaklardır. Bu adaylar sınava girmeyecek, sadece kuraya katılmak için başvuru yapacaklardır. Sadece kuraya katılmak için başvuru yapacak adaylar için başvuru süresi 12 Mayıs 2014 tarihinde başlayacak, 23 Mayıs 2014 tarihinde sona erecektir.

Adayların başvuru yapmak için ÖSYM Başvuru Merkezlerine gelmeden önce, bulunduğu adres ilindeki (varsa adres ilçesinde) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünden başvuru yapacağı engel grubunu belirtir onaylıÖn Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesini, kendileri için yukarıda belirtilen süreler içinde almaları gerekmektedir. Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi yanında bulunmayan adayların başvuruları alınmayacaktır.

Ortaöğretim Kurumu (Okulu) Müdürlükleri ve ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri EKPSS’de ÖSYM Başvuru Merkezi olarak görev yapacaklardır. Başvuru Merkezleri başvuruları, resmi iş gününde ve resmi iş saatleri arasında alacaklardır.

2014 EKPSS Başvuru Kılavuzu ve Başvuru Bilgileri

2014-EKPSS Kılavuzu, ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinden başvuru tarihinde yayımlanacaktır. Sınava ilişkin başvuru, başvuru koşulları, sınav, değerlendirme, yerleştirme ve kuraya başvuracaklar ile ilgili kurallar ve işlemler, 2014-EKPSS Kılavuzunda yer almaktadır.  EKPSS’ye ve kuraya başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

2014 EKPSS Kılavuzu ve Başvuruları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

8 yorum

  1. SELAM TUM İSLAM ALEMİN RAMAZAN BAYRAMI MUBAREK OLSUN BEN KALP HASTALIGINDAN YUZDE 50 ÖZÜRLÜYÜM BU ORTAOKUL MEZUNLARI İÇİN ÖZÜRLÜ MEMUR ALIMLARI TERCİH VE KURA CEKİMİ NE ZAMAN VE HANGİ TARİHLER DE YAPILACAKTIR BU KONU DA BİLGİSİ OLAN LUTFEN DETAYLI BİLGİ VERSİN

  2. mrb ben acık lıse ımam hatıpte okuyorum 7. donemım olcak 149 kredım var.2015 yılı hazıran ayında okulum bıtıyo. sınava basvurabılıyomuyum.acıl bılgı lutfen.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.