2014 Bursluluk Sınavı Ne Zaman

2014 Bursluluk Sınavı Ne Zaman sorusunun cevabına bu yazımızda ulaşabilirsiniz.

17-28 mart tarihleri arasında başvuru yapabileceğiniz parasız yatılılık ve bursluluk sınavı için sınav tarihi de belirlendi. Sınav 22 Haziran 2014 günü yapılacak. Sınavın sonuçları ise 21 temmuz tarihinde duyurulacak. Tercihlerin sonucu ise bitiminden 10 gün sonra yani 25 ağustosta belli olacak. Bundan sonra hak kazanan öğrenciler okullarına kayıtlarını yaptırarak öğrenim görebilecek.

indir (2)

Bu sınavlara ilköğretim 5. 6. ve 7. sınıfta okuyan öğrenciler ile ortaöğretim 9 10 11 sınıftaki öğrenciler girebilecek. Sınava giriş ve burs almak için koşullar ise şöyle;

TC yada KKTC yurttaşı olmak, öncesinde sınıfta kalmamış olmak, parasız yatılı okula kayıt koşullarını sağlamak, öncesinde eğitim kurumlarından tasdikname veya uzaklaştırma almamış olmak, maddi olanakları yetersiz olmak, ailesinin senelik geliri kişi başına 6150 Tl’den fazla olmaması, öğrencinin velisinin aylığının son bir senelik dökümünü gösteren belgeyi onaylatmış olmak, ailede çalışmakta olan kişinin baktığı kişileri belirten bir nüfus kayıt örneği onaylatmış olmak gerekmekte.

2014 bursluluk sınavı şartları hakkında yorum yapabilirsiniz. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.