2014 Ağustos Öğretmen Atamaları Ne Zaman

2014 Ağustos öğretmen atamaları açıklandı. Uzun zamandır merakla beklenen 2014 Ağustos ayı öğretmen atamaları için tarih belirlendi. 2014 Ağustos ayında kaç öğretmen atanacak,hangi branş öğretmenleri atanacak gibi birçok soru için haberimizi okumanız size yardımcı olacaktır.

2014 Ağustos Öğretmen Atamaları Ne Zaman

Atama bekleyen binlerce öğretmene müjde 2014 KPSS sınavından sonra yapılacak 2014 Öğretmen atamasında son yılların en çok atamalarından bir tanesi yapılacak. Dün yapılan “Eğitim, Fetih ve Gençlik” temalı konuşmaya katılan Milii Eğitim Bakanı Nabi AVCI Ağustos 2014 Öğretmen Ataması ile ilgili sorulara cevap verdi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan’ın da katıldığı, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından Yahya Kemal Beyatlı Gösteri Merkezi’nde düzenlenen “Eğitim, Fetih ve Gençlik” temalı Türkiye buluşmasında konuştu.

Şiarlarının “az laf, çok iş” olduğunu belirten Avcı, yapamayacakları işler için söz vermeyeceklerini, verdikleri sözü yerine getireceklerini söyledi.

“Bugüne kadar eğitimde neyin sözünü verdiysek, yaptık, yapmaya çalışıyoruz. Şartlar itibariyle gücümüzün yetmeyeceği konularda da söz vermiyoruz” diyen Avcı, şubat ayında 10 bin öğretmen ataması yapıldığını hatırlattı.
Bakan Avcı, “Ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama daha yapacağız” dedi.

Avcı, gerçekleştirdikleri öğretmen atamalarını hatırlatarak, “Cumhuriyet tarihinde son 11 yılda atanan öğretmen sayısı kadar hiç öğretmen atanmadı. Şu andaki öğretmen sayısının yarısı son 10 yılda atandı. Daha da iyisi olacak. Zamanla bunların da üzerine çıkacağız. Diğer konularda da zamanla, şartlar olgunlaştıkça pek çok ileri adımlar atıldı, atılacak” diye konuştu.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.