2014 Ağustos Öğretmen Atama Kontenjanları Branş Dağılımı

2014 Ağustos ayı atamalarında en çok merak edilen konu hangi branştan kaç kişi alınacak.2014 öğretmen atamaları branş dağılımı beklenenden çok farklı olmayacağı düşünülüyor.Ağustos ayı öğretmen atamalarında branş dağılımı nasıl olacak gibi sorularınız için yazımızı okumanız yeterlidir.

Ağustos Ataması Kontenjanları 2014 Branş Dağılımı Ağustos Ataması Tahmini Branş Dağılımı 2014 yılı için binlerce öğretmenin kpss puanları açıklanmasının hemen ardından şüphesi en çok merak ettiği konuların başında ağustos ataması kontenjanları 2014 yılı için nasıl olacağı gelmektedir. Bu kapsamda bir çok tahmin ve veri hazırlanmakta değerlendirmeler yapılmaktadır. Bu kapsamda bir değerlendirmede siz değerli okuyucularımız için derledik. Bilindiği gibi ağustos ataması kontenjanları 2014 yılı atamalarına kısa bir süre kala hangi branştan kaç kişi alınacağı açıklanmaktadır. 2014 Ağustos atama kontenjanları meb tarafından açıklandığı zaman resmiyet kazanacak ve böylece hangi branştan kaç kişi alınacak belli olacaktır.

Aşağıda yer alan rakanlar tamamen bir değerlendirmeye mahsustur. Geçen senenin atama rakanları ve bu senenin norm açıkları dikkate alınarak orantısal olarak hazırlanmıştır. Siz değerli okuyucularımızda bu değerlendirme neticesinde orumlar kısımından ön görü ve değerlendirmelerinizi aktararak hangi branştan kaç kişi alınmasını nedenleriyle birlikte aktarabilrisiniz. Ağustos ataması kontenjanları 2014 yılı ile ilgili tüm gelişmeleri sitemizden takip edebilir gerekli görüşlerinizi bizlere aktarabilirsiniz. Şimdiden tüm okuyucularımıza başarılar diliyoruz. 2014 öğretmen atama sayıları. 2014 yılında ataması yapılacak öğretmen sayıları branş bazında aşağı yukarı belli olan sayılardır. Genelde ülke genelindeki öğretmen ihtiyacı ve atama bekleyen öğretmen sayısı dikkate alınarak bu sayılar oluşturulur.

7 yorum

  1. Görsel Sanatlar ( Resim) ) öğretmenliğine ağustosta en az 1000 Bin kadro verilmeli.ilk orta ve liselerde ders saati biran önce haftalik 2 ders saatine yükseltilmelidir.Çünkü gerçekten haftada 40 dakika çok az ve yetersiz dir.20 dakika yoklama tertip düzen derse hazirlanma ve toplanma ve konuyu anlatma kavratma düşündürmeye gidiyor geriye kalan zaman diliminde öğrenci ler daha çalışmayı bırakin boyamayi daha tasarlamadan zil çalıyor.anliyacaginiz, uygulama dersi olan Resim drrsinin tekrar 2 ders saatine çıkarılması son derece önemlidir.Resim öğretmenlerinin ortak isteğidir…

  2. Resim bolumunun açığı gerçeği yansıtmıyor alım bu yıl az olmasın kpss de 6 ayda bir yapılsın yillarimizda caldiniz madem 40 bin alacaksınız 20 şer 20 şer bin alıp 6 ayda bir sınav

  3. Makine öğretmenliği mezunuyum.2014 KPSS 10: 77.558 10 YILDIR ATAMA BEKLİYORUM. 10 YILDIR MEZUN OLAN MESLEK ÖĞRETMENLERİNİ ARTIK ATAYINIZ. KONTENJAN YOK DEMEYİNİZ. İSTENİRSE BOŞ YER OLUR. LÜTFEN BİZİ ATAYINIZ.

  4. Ya yeter artık resim öğretmenliği mezunuyum bu adaletsiz branş dağılımı nereye kadar devam edecek.. sınıftan resim ögretmenliğine geçen 3000 sınıf öğretmeni var..hakkımız olan da bu 3000 alım istiyoruz bu adaletsizliğin bir an önce son bulması için..

  5. beden eğitimi öğretmenliği meznuyum beden eğitiminde fazla açık olduğu için artık derslerin ücretli öğretmenlerle değilde sistemli bir şekilde belli bir ciddiyetlikle kadrolu öğretmenler tarafından yapılmasını ve 5000 atama olmasını istiyoruz…beden eğitimi boş bir ders olarak görülmemeli ve sağlık için gerekli olan ciddi bir öneme sahip bir ders olarak görülmelidir.beden sağlam olmadıkça kafanın sağlam olması ne denli işe yarar… ”sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” 5000 bin atama lütfen artık arkadaşlarımız yıllarca emek ettikten sonra bozulan psikolojilerle intihar etmesinler istiyoruz bizlerde kadroya geçip milletimize sağlam bi gençlik hediye etmek istiyoruz…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.