2014 Ağustos öğretmen atama kontenjanları

2014 Ağustos öğretmen atama kontenjanları hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

2014 yılı ağustos ayı öğretmen tayinleri için beklenen açıklama bakan Nabi Avcı’dan geldi. Avcı, 40 bin öğretmenin atanacağını müjdeledi. Atanmayı bekleyen öğretmen adayları bu atamalarda branş dağılımlarının nasıl olacağını ise merak ediyor.

Başbakan Erdoğan ve MEB bakanı Avcı son açıklamalarına göre martta kesin ek atama yapılmayacağı belli oldu. Maliye bakanlığı böyle bir çalışma planı bulundurmuyor. Yerel seçimler nedeniyle öğretmen adayları mart atamasını bekliyorlardı ancak beklentileri boşa çıktı. Bu nedenle tüm umutlar ağustos atamalarına ve kontenjan durumlarına bağlandı.

40 bin atama yapılacağı ise resmi olarak kesinleşti.

Ağustosun son haftasında yapılacak olan atamalarda esas pay İngilizce, Rehberlik, Sınıf öğretmenliği, Fen, Matematik ve Türkçe bölümlerine ait. Ağustostaki atamalarda şubattaki gibi yalnızca doğudaki okullara değil batı bölgelerine de atama olacak. Başlıca batı bölgelerinde olduğu halde bazı nedenlerden dolayı norm kadrosu sıkıntılı olan okullara atamalar olacak. Bu kararın esas nedeni ise bakanlığın ortak sınavların yapıldığı okullarda öğretmen yetersizliği olduğunu tespit etmesi ve bu yetersizliği azaltmak istemesi.

indir (2)

Öğretmen atama kontenjanları 2014 hakkında yorum yapabilirsiniz. 

1 yorum

  1. Teknik eğitimlileri nezaman görecek MEB acaba biz artık yollarda dilenir olduk.bu sorun hükümet için kanayan bir yara olmaya bilir ama özel sektör ve biz TEF öğretmenler için kanayan bir yara haline geldi…gerçi ihtiyacının %90 nını dış ülkelerden sağlayan bu ülkede ne beklenir 1930’larda uçak üreten genç Türkiye bu dönemlerde saman ithal eder oldu…yazıklar olsun bizi bu hale getirenlere…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.