2013/2 KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor

2013/2 KPSS Tercihleri Ne Zaman Başlıyor

KPSS Tercihleri 18 Kasım 2013 Pazartesi Günü Başlayacak

ÖSYM, kamu kurum ve kuruluşlarında bulunan kadrolara atama gerçekleştirebilmek amacıyla KPSS’ye girmiş kişilerin tercihleri pazartesi gününden itibaren kabul edilecek. KPSS Tercih tarihleri ve ne zaman sona erecek bilgisi.

kpss başvuru kılavuzu

ÖSYM, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının gereksinim duyduğu kadrolara memur ataması yapacak.  ÖSYM’nin konuyla ilgili yaptığı duyuruda “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar kişiler için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri gereğince bazı kamu kurum ve kuruluşlarının gereksinim duyduğu kadro ve pozisyonlara atama yapmak için adaylardan tercih kabul edecek. Bu neden doğrultusunda düzenlenen Kamu Personel Seçme Sınavı Tercih Kılavuzu’nda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans seviyeleri farklı olacak şekilde tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar belirtilecek. Kılavuz, 18 Kasım’dan sonra ÖSYM’nin “http://www.osym.gov.tr” internet adresinden adayların bilgisine sunulacak.

Adaylar bu kılavuzda belirtilen kadroları tercih edebilmek için 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012’de yapılan Kamu Personel Seçme Sınavlarından birine dahil olmuş olması ve gerekli KPSS puanına sahip olması şartı aranıyor.

KPSS tercih Süresi 18 Kasım’da Başlayacak 27 Kasım Çarşamba günü tercihler sona erecek

 

2013/2 KPSS Tercihleri Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.