2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM

2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM
 • 19.11.2013

18-27 Kasım Tarihleri Arasında Yapılacak Olan Tercihler İçin KPSS Tercih Kılavuzu ÖSYM Tarafından Açıkılandı

Kamu Hizmetlerine İlk Kez Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri kapsamında personel ihtiyacı olan kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atama gerçekleştirmek için adayların başvuruları kabul edilecektir.

Bu hususta yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans seviyeleri farklı olmak üzere tercih kabul edilecek kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır.

KPSS Tercih Kılavuzu 2013/2

KPSS Tercih Kılavuzu 2013, 2013 KPSS Tercih Kılavuzu İndir ÖSYM Ne Zaman Yayınlanacak

Bahsi geçen kılavuz 18 Kasım 2013 tarihinden sonra ÖSYM’nin  http://www.osym.gov.tr resmi web adresinden adayların bilgisine sunulacaktır.

Adayların bu kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleşmiş Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmesi ve ilgili sınavdan gerekli puanı elde etmesi şarttır.

2013/2 KPSS Tercih Kılavuzu İçin Tıklayın

Yerleştirmede esas olan puanlar eğitim seviyesine göre şöyledir; Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 esas alıncak puan türleridir.

Adaylar kılavuzda belirtilen kurumlara tercihlerini 18-27 Kasım 2013  tarihleri içinde, yine kılavuzda yayımlanan şartlar dahilinde yapmalıdırlar. ÖSYM tercihlerini https://ais.osym.gov.tr internet adresinden kabul edecektir. Bu sisteme girebilmek için TC Kimlik Numaraları ve aday şifreler yeterlidir. Tercihler yalnız internetten kabul edilecektir. ÖSYM’ye posta ile  gönderilen ya da elden getirilen tercih listeleri kabul görmeyecektir.Tercih süresi yukarıda belirtilen tarihlerle sınırlıdır. Bu tarihlerin uzatılması söz konusu değildir.

Şunu belirtmek isterim ki tercihlerinizi yapmadan evvel KPSS-2013/2 Tercih Kılavuzunu güzelce gözden geçirin.

KPSS Tercih Kılavuzu 2013-2 İle İlgili Sorularınızı ve Tercihleriniz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. eda dedi ki:

  2013 temmuz KPSS lisans sinavina girdim tercih hakim yok bu nazil adalet anlamis değilim..çift yıllarda memur alimi yapiliyorsa öğretmenlere de öyle yapsinlar bizleri de o zaman bu sene sinava sokmasalardi..yazik bi dünyada para verdik..

 2. hakan dedi ki:

  Sadece ve Sadece
  Adayların bu kılavuzda bulunan kadro ve pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için, 7-8 Temmuz 2012 ve 22-23 Eylül 2012 tarihlerinde gerçekleşmiş Kamu Personel Seçme Sınavlarından herhangi birine girmesi ve ilgili sınavdan gerekli puanı elde etmesi şarttır.

  KPSS 2013e girenler basvuru yapamayacak.
  Sadece çift yıllarda girenler memur atama işlemi yapabiliyormuş ösym bana böyle dedi.

 3. derya dedi ki:

  arkadaşlar kpss3 puanım var ama bana tercih hakın yok deniyor neden

  1. emin dedi ki:

   aynı sıkıntı bende de var, sorun ne acaba yardımcı olabilecek biri yok mu?

 4. elif dedi ki:

  arkadaşlar niteliklerin kodları var ama bakamıyorum hangi kodun ne olduğunu nerden bulabilirim

 5. Vehbican dedi ki:

  Ben Adalet Meslek Lisesi mezunuyum KPSS’den 75 puan aldım nereleri yani ne pozisyonları tercih edebilirim bi yardımcı olabilir misiniz?

 6. erkanacil dedi ki:

  SINAV BAŞ VURU TARİHİ Nİ YAYINLAYIN ARTIK MERAK TAN ÖLÜCEM YA BİR AN ÖNCE MEMUR OLMAK İSTİYORUM TAŞ ÖRENDE ÖLÜCEYİZ CALIŞA CALIŞA LİSE MEZUNUYUM YÜZDE 70 RAPORUM VAR GİRERİM DEMİ SINAVA SORUN CIKMAZ İNŞALLAH

  1. eda nur dedi ki:

   BENCE 100 70 DELİLİK ROPORUN VAR

   1. Ahmet dedi ki:

    Asil sende delilik var bi insanin zaflariyla veya eksik yonleriyle dalga gecmeniz hic hos degil..

 7. deniz dedi ki:

  neden tercih yapmak istediğimde tercih yapma hakkınız yoktur diye yazıyor.

 8. Hanifi dedi ki:

  23/02/2016 e kadar silah altıda askerlik yapıyorum. Bu tercihlerden yararlanabilirmiyim. Yerleştirilirsem bir sorun çıkarmı. Teşekürler. cevabınızı bekliyoru.

  Hanifi

  1. Hanifi dedi ki:

   Arkadaşlar araştırdım askerde olanlarda tercih yapabiliyorlarmış. kaynak başvuru şartları e bendi

  2. eda nur dedi ki:

   çook dindarmıasın hanifi

 9. Perihan Alçen dedi ki:

  Arkadaşlar lütfen öneride bulunun doğuyu yazsam mı yoksa, seçimden önce iyi bir alım olacak diyorlar onu mu beklesem. Puanım 75 bu arada hemşirelik , lütfen yardımcı olun kararsız kaldım ya :(

  1. ceyhan dedi ki:

   dogu illerıne alım cok sansını dene urfa 40 kişi

 10. fahri dedi ki:

  ÖSYM elini çabuk tut hadi artık yayınla şu kılavuzu, heyecandan öleceğim ya :((

 11. Nurcan dedi ki:

  Arkadaşlar tercih kılavuzundaki şartlara göre ben henüz mezun olmadın tercih yapsam dersi sonradan versem atamam yapılır mı acaba ?

  1. mustafa dedi ki:

   boşuna yapmış olursun olmaz gelse bile. gelirsede diğer atma hakkını kaybedersin

   1. derya dedi ki:

    arkadaşlar kılavuzu ben mi açamıyorum yada yayımlanmadımı

YORUM YAZ