2013 YGS Yorumları Sorular Nasıldı Kolay mıydı Zor muydu ?

YGS 2013 Sınav yorumları 2013 YGS Sona Erdi – Sınava Girenlerin Yorumları Bu Sayfada …

Şikayet Genellikle Türkçedeki Uzun Paragraflarda .. Sizce 2013 YGS’de Hangi Sorular Zordu Aşağıdan Hemen Yorumunuzu Paylaşın

2012 YGS soru ve cevapları Haber7.com'da2013 YGS Sınav Yorumları YGS Soruları Nasıldı Zormuydu Kolaymıydı

Üniversiteye girişte ilk aşaması olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı saat 12.40’da sona erdi. Sınavda adaylara 4 alanda 40’arda toplam 160 soru yöneltildi. Adaylar Türkçe sorularının zorluğuna dikkat çekti.

YGS’de en az bir puan türünde 140 ve üzeri puan alamayan adayların, YGS puanları ile bir yükseköğretim programını tercih etme ve Lisans Yerleştirme Sınavları’na (LYS) girme hakları bulunmayacak.

YGS puanlarından 140’ın altında olanlar için ilgili yerleştirme puanı hesaplanmayacak.

2013 YGS Soruları ve Cevapları İçin Tıklayın

Sınavda 140-180 arası puan alan adaylar sadece meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açıköğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarının en az biri 180 olan adaylar LYS’ye girmeye hak kazanabilecek.

2013 YGS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

2013 YGS’ye Girdiyseniz Aşağıdan Sizler de Hemen Yorumunuzu Aşağıdan Ekleyebilirsiniz …

YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar LYS’lere girme hakkı kazanacak.

Sınavda 180 ve üzeri puan alanlar, hem meslek yüksekokulu ön lisans programları ile açık öğretim programlarını hem de YGS puanı ile öğrenci alan lisans programlarını tercih edebilecek.

Özel yetenek sınavıyla öğrenci alan yükseköğretim programlarına başvurabilmek için ise YGS puanlarından en az birinin 140 ve üzeri olması gerekecek.

Adaylar YGS sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin ”http://sonuc.osym.gov.tr” internet adresinden öğrenebilecek.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, geçen yıl yaklaşık 20 gün içinde sınav sonuçlarının açıklandığını belirterek, ”Bu yıl elimizden geldiği kadar bu süreyi azaltmayı hedefliyoruz” şeklinde açıklama yapmıştı.

2013 YGS Sınav Yorumları , 2013 YGS Zor muydu Kolay mıydı , 24 Mart 2013 YGS Türkçe Matematik Fen Sosyal Bilimler Soru Yorumları ve Görüşler

Sizce 2013 YGS’de Hangi Sorular Zordu Aşağıdan Hemen Yorumunuzu Paylaşın

63 yorum

 1. SeLam arkadaşlar. Ben yaklaşık 4 aydır hemşirelik mi? elektrik-elektronik müh. mi ? takılıp duruyorum. Sınav belli oldu şimdi kafama mekatronik müh. de takıldı. Sizce ne yapsam ? :( Meslek lisesi mezunuyum sıralamam mf4 78000 marmara MTOK elektrik-elektronik müh. bu sene yeni açılmış gelir mi?. yada mf3 sıralamam 66000 onu hemşirelik için mi değerlendirsem ?. Cvp yazacak olanlara şimdiden çok teşekkürler…

 2. Ygs puanım 327 ve düz lise mezunuyum. Orta derece resim yapıyorum. Özel yetenek sınavına gireceğim. Dokuz Eylül Üniversitesi resim öğretmenliği bölümü istiyorum. Okuldan gelecek puanım 52. Sizce istediğim okula yerleşebilir miyim? Lütfen cevap bekliyorum.

 3. Ben ygs den 327 aldım özel yetenek sınavına girmek istiyorum ve dokuz eylül üniversitesi resim öğretmenliği bölümü düşünüyorum resim yapma derecem orta düz lise mezunuyum girme şansım nedir? Lütfen cevap bekliyorum

 4. Ben duz lise sayısal son sınıf ögrencisiyim ygs 2 puanım 288 sıralamam 143.575 okul 44.4 veriyor her forumda hemsirelik puanları artacak deniliyor okul ekiyle 332 herhangi bir hemsirelik gelirmi lutfen cevap cok sıkıntıdayım lys hic çalışmadım..

 5. vallahi paragraflar cok zordu uzundu ve kafa karıstırıcıydı.. sıklar bırbırıne cok yakındı.. mantıksız sorularda vardı tabiii.. ygs magduru olmaktan nefret edıyorum

 6. arkadaşlar meraba bende eşit ağırlık öğrencisiyim ygs-5 puanında sıralamam 43 bin matematik oldukça iyi edebiyatımda fena sayılmaz ilk 5 bine girme ihtimalim var mı acaba?

 7. arkadaşlar bu soruma cewap werin çünkü baya bir sıkıntıdayım ben düz lise sayısal mezunuyum ygs 2 puanım 288 okuldan 36 gelecek 324 oluyor hemşirelik istiyorum iyi weya kötü bir üni gelir mi hemşirelik bölümünde ?

 8. hepınız bılerek mi yapıyorsunuz neymıs 390 400 puan almıs yerlesırmıymıs ınsanlarla dalga gecmeye calısmayın cıkın o kafanızda yarttığınız hayal dunyasından

  • Ben geçen yıl 400 civarı bir puan aldım ama yerleşmedim.Üniversiteye barajı geçen yerleşiyor zaten,2 yıllıklarada gidersin.Ama hedef dahilinde konuşuyoruz hepimiz.Hukuktu benim hedefim 400 le kaldım.Senin işletmedir 300 le gidersin.Fark bu.

  • Eğer sen ygs den tercih yapmak istiyorsan kardeşim ygs ye, yok lys den tercih yapmak istiyorum dersen de lys ye ekleniyor. Umarım kazanırsın, gönlünce olsun her şey.

 9. cok kolaydı ben ömrümde böyle sorular görmedim
  Türkçe 38 doğru 1 yanlış 1 boş
  Sosyal 36 doğru 2 yanlış 2 boş
  Matematik 36 doğru 0 yanlış 4 boş
  Fen 35 doğru 2 yanlış 3 boş Sayısalım

 10. arkadaşlar benim ygs de sıralamam 217 bin ama benım lysde bu sıralamayı ne yapıp ne edip 98 bine çekmem gerekiyor. nasıl bir çalışma yapmam lazım lütfen bilgi verin

 11. arkadaşlar ygs2den 257 puan aldım. sağlık meslek lisesi hemşirelik bölümünden mezum oldum. dolayısıyla kendi alanımda tercih yaptığımda ek puan geliyor. geçen sene 70 puan gelmişti. bu senede 70 gelicek 327 puanla ebeliğe yerleşebilir miyim?

 12. arkadaşlar ygs 5 puanım 378 , okul puanıyla 426 sıralamam 52 bin sizce hukuk şansım devam ediyormu lys de kaç mat ve edebiyattan kaç net yapmam gerekirki hukuk ta okuyabileyim .(.sayısal öğrencisiyim).görüşlerinizi bekliyorum ..lütfen yazın teşekkürler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.