2013 YGS Soruları ve Cevapları

2013 YGS Soruları ve Soru Çözümleri İlk Olarak Bugün Bu Sayfada …

2013 YGS Sona Erdi. 2013 YGS Soruları ve Cevapları

2013 YGS ÖSYM tarafından bugün yapıldı. Üniversite adayları açısından adeta dönüm noktalarından biri sayılan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) 2 milyona yakın adayın katılımıyla bugün yapılıyor. 2013 YGS Soruları ve Cevapları her zaman olduğu gibi yine burada. ÖSYM tarafından yayınlanır yayınlanmaz YGS Soruları ve Cevap anahtarı 2013 bu sayfada olacak.

Online YGS Puan Hesaplama İçin Tıklayın

YGS soruları 2013, 2013 YGS soruları , YGS Soruları ve Cevapları ÖSYM 2013

20113 YGS Soru Kitapçığı Yayınlandı Kitapçık İçin Tıklayın

 

2013 YGS Türkçe Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Matematik Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Tarih Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Coğrafya Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Din Kültürü Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Felsefe Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Fizik Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Kimya Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Biyoloji Soruları Çözümleri ve Cevapları İçin Tıklayın

2013 YGS Soru Kitapçıkları da yayınlandı.

20113 YGS Soru Kitapçığı İçin Tıklayın

YGS’ye sona erdi. Üniversiteye geçişte birçok adayın girmek zorunda olduğu YGS’de 1,5 milyonu aşkın üniversite adayı ter döktü. Sınavsız geçiş dışında 2 yıllık önlisans programları ile 4 yıllık lisans programları için adaylar YGS’ye girdiler. Bir lisans programına yerleşmek isteyen adaylar ayrıca haziran ayında yapılacak olan LYS’lere de girmek zorunda. Bilindiği üzere ÖSYM tarafından sınav yapıldıktan hemen birkaç saat sonra soru çözümleri paylaşılıyor. Bizler de 24 Mart 2013 YGS sorularını ve soru çözümlerini bu sayfada paylaştık.

2013 YGS Puan Hesaplama Online İçin Tıklayın

Sizce 2013 YGS Soruları Nasıldı ? Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

54 yorum

 1. arkadaşlar ben 9 sınıf öğrencisiyim ben bu sınava ve ygs ye girsem netlerim yerde sürünür çünkü girdigim butun sınavlarım denemelerim yerlerde sürünüyor inanın ben bu sınava girsem bizim köyün çobanlığını tutturamam hep ben doktar…… falan olcam diyorum heralde hastenenin tuvaletinde çalışırım …. :(

 2. bence sınav çok zordu ..araya birde heyecan girince işin içinden çıkamadımm alah yardımcım olsun kader kader kaderr..inş hepimiz bir yee yerleşiriz..

 3. Diyeceğim tek bir şey var. Bu sınava emek veren insanların emeklerini fazlasıyla alması dileğiyle. Lys sınavında Allah herkesin yar ve yardımcısı olsun. Sınav geçen seneye göre daha kolaydı. Ancak sınav anında ne olacağı belli değil. Bu yüzde bazısı zor bazısı kolay diyor. Bende girdim iyi puan yaptığım söylenebilir ama o kadar da mutlu değilim. Çünkü ben sınavlarla dolu bir hayat istemiyorum…. Bu sınav zeka değil çalışma sınavı bunu unutmayın………

 4. bu sınava çalışmadan girdim sorular gerçekten kolaydı sakin kafayla full çekerim amma kitap roman okumayan birisi isen yetiştiremezsin bi yığın kek soru bıraktım yetiştiremedim normalde kolay paragraflar ama sınavda stres ve uzunluk olunca panikleyip 10 defa okursun ösym bilgiyi ölçmeli kısa sorular sormalı soru sayısını az arttırmalı yorum sorularını hiç bilmeyen çalışmayan adamlar yapıp katsayıyı düşürüyor olan çalışana oluyor ne bilim türkçe dil bilgisi ağırlıklı, sosyal bilimler bilgi ağırlıklı,fende bilgi ve uygulama ağırlıklı olmalı süre esnetilmeli herkes hızlı olmak zorunda değil bu çok saçma çok bilen gitsin.

 5. arkadaşlar ben sınava girmedim ama yorumlara baktığım kadarıyla kolaymış. da kolay diyen arkadaşlar şunu düşünmeyi ihmal etmesin sana kolay olan başkasına da kolaydır. ösym nin puan anlayışına göre yapılamayan soru daha çok puanı hak eder mesele bir soruyu sınava giren herkes yaptıysa atıyorum 2 puan dır başka bir soruyu sınava girenlerin 100 tanesi yapmıştır o soru 10 puan olur ösym nin puan hesaplaması bu sekilde ne yaptığınız önemli değil sizin yaptığınızı sınava girenlerin % kaçı yaptı önemli olan bu

 6. sosyal sorularını görmek nasip olmadı lanet iki dersten kurtuldum artık varım yoğum mat-fen , şunuda ekleyim kurşun kalemle sınav çözülmüyor ösym nin amacı ne bilmiyorum. on lira daha versekte uçlu kalem verseler bize ya.s

 7. Bu sınava zor diyene popomla gülerim anca.O kadar zaman denemesine girdik,o kadar deneme çözdük,şunu diyebilirim ki en kolay fen sorularını burda gördüm.Matematik uğraştırıcı olmakla birlikte zor mor falan değildi.Türkçe 2012’den kolay görünmesine rağmen bence daha zordu, 6 yanlış geldi.Sosyalin felsefe soruları gereksiz kasıntıydı,toplamda 12 yanlış var ama 18 dk da bitti.Matematikten 2 fenden 5 herkese hayırlı olsun.(Not:1.girişim)

 8. Beyler bir sorum olucaktı moralim bozuldu bunun yüzünden ; ben sınavda sosyal bölümümnde felsefe ile din bilgisini de yaptım şimdi bana felsefedenmı gelicek puan yoksa din’den mi ?

 9. İşte istedikleri oldu :( şimdi cemaatin öğrencileri akepenin gençleri yada dayısı olan öğrenciler iyi yerlere yerleşirken biz bir yılımızı sabahlara kadar ders çalışarak geçirenler kontejan yetersizliğinden yerleşemiyerek NEYSE bir sene daha beklerim diyip tekrar aynı sinir ve stresi yaşayacağız .

  özetlemem gerekirse “hayatım bu sınava bağlı :( “

  • bence de sorular kolaydı ama zaman yetişmedi matematıkte 13 sorum boş kaldı bakamadım bile ve baksaydım çoğunu yapardım matematıke yaptıgım soruların hepsı doğru ama boşlar boş işte ona yanıyorum sürem yetmedi

 10. kolay değildi.zaman sıkıntısı çok oldu.matematikte çok kamışlar,evet kolay olan herkezin düzeyinde olan 10 soru vardı ama problemler batırdı.sınav zordu…

 11. Bence bu ygs sınavı oldukça basitti.türkçede geneli 3 şık arasında kalmıştır.sosyal tarih 2 soru dışında basitti.corafya ortaydı.matta az cok bilen min. 10 net cıkarırdı.ösym tşk :)

 12. 3 senedir ygsye giriyorum ve ünv. okumaktayım… diyeceğim odurki girdiğim en kolay ygs ydi..Yine ygsye çok çalışanlar zararda.Eh lysda biraz daha efor. Biz kendimizi kurtardık darısı başınıza..Gerçekten sitress başarılar!!

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.