2013 YGS Puanları Düşer mi ? İşte Yorumlar

2013 YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı) bugün yapıldı. YGS’ye giren üniversite adayları 2013 YGS puanları düşer mi diye merak etmeye başladılar. Bu konudaki genel izlenimi aktarmak istedik. YGS puanları düşer mi 2013, 2013 YGS üniversite puanları düşecek mi ..:

ygseokul

Sitemiz eokul-meb.com’a gelen yüzlerce yoruma baktığımızda 2013 YGS soruları geçen yıla göre daha zor. Geçen yıl sınavdan sonra olumlu konuşan kişiler daha fazlaydı. Yine 2012 YGS sorularında zorluk gene olarak Türkçe sorularına verilmişken bu yıl bu zorluk Sosyal Bilimler testi hariç diğer sorulara yayılmış görünüyor.

Sonuç olarak baktığımızda 2013 YGS soruları geçen yıla göre daha zordu. Bu durumda YGS ile öğrenci alan bölümlerin puanlarında az da olsa bir düşme olacağını söyleyebiliriz. Diğer bir tabirle, bu yıl geçen yıla göre daha az puanla daha iyi sıralamalar gelecektir.  Bu durumu en net bir şekilde YGS sonuçları açıklandığında göreceğiz.

Sizce 2013 YGS Soruları Nasıldı Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

104 yorum

 1. arkadaslar canınız ne istiyorsa onu yazın hemen atanırım kaygısıyla hareket etmeyin sonuçta o meslekte bir ömür gecireceksiniz hemsirelikte zor allah sabır versin okul öncesi dahada zor bu zamanın veletleriyle basa cıkılmıyor

 2. arkadaslar arkadasımın sıralaması 32 binde okul öncesi gelir mi gecensene agrı 28 binle kapatmıs en düşük bu sene ne olacak sizce yorumlarınızı bekliyorum tskler

 3. arkadaşlar yeni açılan okul öncelerinin puanları nasıl olur sizce orduda yeni açılmış ben orayı da yazdım sıralamam 27 bin gelir mi sizce cevap verirseniz sevinirim..

 4. Arkadaşlar Selam,
  Tekirdağ ya da Ordu Hemşirelik gelicek gibi :)
  İnşallah herkes istediği yeri kazanır.
  Tekirdağ ya da Ordu Hemşirelik yazıpta, buralar gelicek gibi diyen var mı ?

   • Sahte beril in yorumlarını sildiğiniz için teşekkür ederim fakat o küfürlü yorumları onaylayıp yayınlamanız çok yanlıştı. Farklı isimlerle de yazmışsınız demişsiniz evet çünkü bana yönelik yapılan ağır yorumlar ve yanlış yönlendirmeler yüzünden farklı isimlerle yazdım insanlara gerçekleri göstermek için.

 5. simdi de gercek beril adıyla yazıyo sahte g.rizekalı soytarı istediğini yaz mantık yoksunu. Sen okumazsın bu kafayla ;) ben kimseye okul öncesi yazın demedim gerçekleri söyledim doğru bilgilendirmek adına. Bana söylediğin o iğrenç sözleri sana iade ediyorum insanları kandırmaya devam et bu kafayla ev hanımı olursun anca :D

  • okul öncesi yazmayın da demedim veya hemşirelik yazın yazmaynda demiyorum isteyen istedigni yazar. Ben dogru bilgilendirmeye calıstım sahtekar. Adımi kullanma kendı adınla yazsana yiyosa ;)

 6. isteyen öğrencilere kontenjan dahilinde bir yıl süreli ingilizce
  Hazrlk Programı uygulanır. Hazırlık programı süresi, öğretim
  süresi sütununda gösterilen yıllara dahil değildir . bu maddeye göre eğer hazırlık okumak istemiyorum dersem direk 1. sınıftamı oluyorum?

 7. Allah herkese akıl vermiş tabi mühim olan bunu kullanabilmek. Herkes isteği bölümü yazmakta özgür ama ilerde pişman olmamaları adına burda insanları bilgilendirmeye çalışıyorum yanlış yönlendiren öğretmen vs. isimli sahte kişilere inanmayın. Geleceğinizi düşünün.

 8. Çakma Beril, Gerçek Beril ve Beril nickli kişilere dikkat ediniz.
  Sizi okul öncesinden vazgeçirmek için elinden geleni yapıyor.
  Okul Öncesi Öğretmenliği yazın, rahat edin. Saygılar :)

  • ben hemşireliği kötüleyen mantıksız yorumlar yapanlara tepki gösteriyorum. ;) uzman birine sor; 4 yıl sonra hangisi daha garanti meslek diye vereceği cevap HEMŞİRELİK.

 9. 460 puanım var ygs5ten, okul öncesi öğretmenliğini yazdım. Kesin gelir mi ? Bu sene okul öncesi öğretmenliklerinin puanı 2011e döner diyorlar. 80 puan kadar artacakmış.

 10. Hemşireler kpssye 2 senede bir, öğretmenler ise her sene sınava girer. Sınav günü hasta olsanız ya da sınava o gün giremezseniz o gün yapamazsanız hemşirelikte 2 sene daha ortada beklersiniz. Öğretmenlikte ise her sene şansınız var. Bu yüzden 46 ile atanan Okul Öncesi Öğretmenliğini öneririm. Hemşireler ilk atamada 80, ikindi atamada 76, üçüncü yani son atamada ancak 72 ile atanıyorlar şuan. En iyisi bu yüzden Okul Öncesi Öğretmenliği yazmaktır.

 11. Hemşirelikte 2018de kazanamazsanız, 2020 kpssyi beklersiniz. Öğretmenlikte ise 2017de atanır, Eylül 2017de işe başlarsınız. Okul Öncesi Öğretmenliği yazın ortada kalmayın. Beril denen mahluk kendisi okul öncesi yazacağı için sizi vazgeçirmeye çalışıyor. Tuzaklarına düşmeyin iblisin.

  • sen gerçekten rehber öğretmen olsaydın zaten böyle saçma sapan konuşmazdın. Kimin tuzaklara düşürdüğü ortada. İnsanların geleceğiyle oynuyorsuz. Acıyorum sizin gibi mantıksız konuşan yalancılara.

 12. Değerli Gençler Merhaba,
  Hemşirelik mi öğretmenlik mi diye kafanız iyice karışmış farkediyorum. Geleceği düşünerek karar vermenizi öneririm.
  Hemşireler günde 9 saat ayakta görevini yaparlar. Genelde herşey acil ve hayat meselesidir. Öğretmenlikte ise 6 sene sonra müdürsünüz. Derse girmeden odanızda rahatça vaktiniz geçer. Buradaki okul öncesi öğretmenliği yazacak arkadaşları korkutmaya çalışıyorlar. Kanmayın! Okul Öncesi Öğretmenliği Avrupadaki gibi zorunlu olacak. Puanlar 68den 46ya düşmüş. Siz mezun olana kadar devam eder. 2017de atanır göreve başlarsınız. Hemşirelikte ise 2018de kazanamazsınız 2020yi beklemek zorunda kalırsınız. Benden size tavsiye, Okul Öncesi Öğretmenliği yazın.

 13. Çakma berilcim sen bu kafayla hic birsey olamazsın zaten kazanamazsın kazansan da okulu bitiremezsin bitirsen de ATANAMAZSIN ;) Böyle devam et canım birde gerçek adını bileydik ;)

 14. arkadaşlar sizce fenbilgisi öğretmenliğine devam mı etmeliyim yoksa ebeliği mi tercih etmeliyim?Bu konuları dalgaya alanlar yorum yazmasın lütfen!!!!!şuan 2.sınıfım

  • ben ebelik bölümü mezunuyum şuan erzurumda çalışıyorum mezun olduktan 6 ay sonra atandım kesinlikle bence ebeliğe geçmelisin hem maaşı iyi hemde kısa sürede devlet memuru oluyosun fen bilgisi öğretmenliğini bitirsen senelerce boş gezeceksin bırak demiyorum dondur işini eline alınca devam edersin istersen benim fikrim bu…

 15. Hemşirelik gerçekten zor, yaşlanınca bir okulda rahatça öğretmenlik yaparsınız hatta müdür olursunuz. Ama 50 yaşından sonra hemşirelik zor, bütün gün ayakta çalışırsınız. Tatiliniz olmaz. Öğretmenlik daha rahat, çocuklarınıza ailenize vakit ayırırsınız. Hemşirelikte herşey acil, yanlış birşey yapsanız bir hayata mal olur, bir aileye zarar verirsiniz. En iyisi Okul Öncesi Öğretmenliği yazın. Burada okul öncesi öğretmenliği yazacak kişiler başka bölümlere yönlendirmeye çalışıyor. Siz siz olun Okul Öncesi Öğretmenliği yazın.

  • Sonuna kadar katılıyorum. Gerçekleri anlamamakta ısrar ediyor bazıları. Hemşirelik asla geçerliliğini yitirmez ama okul öncesi kpss atamada kontenjanlarını doldurmak üzere çok yakında çok az kişiyi atıycak tabi isteyen istediği bölümü yazmakta özgür ama çok iyi düşünsün herkes

  • okul öncesine kpssde 46 ile atanıyorsunuz, hemsirelikte ise ilk atama 85, sonra 80, düşse düşse 72ye düşer. Yazın okul öncesi öğretmenliğini rahat edin. Benden size abla tavsiyesi

   • okul öncesinin bu yıl ki kpss puanı 69 nerden baktıysan tekrar bak. sağlık sektörü kapanır mı sizce mantıklı olun.hemşirelik 50ye kadar düştü.o kadar özel okullar boşa açılmadı.4+4+4 geldi bunun da farkına varın

 16. bn tıcaret lısesı mezunyum eklı sıralamam 77 bın gecen sene ıstedıgımbolum 79 bınle almıs ve bn 87 bıne kadar verdım 4 yıllık gelme ıhtımalı nedır bankacılık uhasebe sigorta yaptıgım bolumler

 17. Dünyadaki tek Beril ve Deniz onlar :) Başkasının adı Beril ya da Deniz olamaz. Evet arkadaşlar sizlere Okul Öncesi Öğretmenliğinde kolayca atanabileceğiniz ispattır. Sizde okul öncesi yazın, hemencik okuyun, ertesi gün atanın. Sevgiler – Saygılar

 18. okul öncesi yazmazsanız küserim bakın ben çakma öğretmenim hemşire olmak istiyorum siz hemşire olmayın işiniz garanti olmasın. ben hemen atanayım

 19. lütfen okul öncesi yazın ben hemşire olayım işim garanti olsun siz 4 yıl sonra işsizler kervanına katılın ben hemşire olayım lütfen okul öncesi yazın atanamayın ben atanayım hemşire olayım siz hemşirelik yazmayın nolur.

 20. Okul öncesi yazın lütfen yoksa ben okul öncesi öğretmeni olamam çocuklarıma kocama vakit ayıramam lütfen hemşire ebe olun lütfen ben rahat rahat dersleri geçeyim rahatça okulu bitireyim okul öncesi öğretmeni olayım lütfen siz hemşirelik yazın.

 21. Beril ve Deniz adını kullanarak saçma şeyler yazıyorlar itibar etmeyin. gerçek beril benim. ben sadece yanlış yönlendirmelerine kızıyorum. hemşirelik hiçbir zaman geçerliliğini bitirmeyecek bir bölüm. bunu mantıklı düşünebilen herkes bilir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.