2013 YGS Giriş Yerleri ÖSYM Açıklandı Tıkla Öğren

ÖSYM, YGS giriş yerleri 14 Mart Perşembe gününden itibaren ÖSYM’nin resmi internet http://ais.osym.gov.tr adresinden açıklandı. 24 Mart 2013 tarihinde yapılacak olan YGS (Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı ) öncesi üniversite adayları sınava hangi okulda gireceğini öğrenmeye çalışıyor. 2013 YGS sınav giriş belgesini çıkartmaya çalışan adaylara ÖSYM’den de resmi bir açıklama gelmeyince adaylar iyice strese girmeye başladı.ÖSYM Resmi açıklamayı yaptı, YGS giriş yerleri perşembe günü açıklanacak.

ÖSYM: YGS Giriş Yerleri Açıklandı

ygseokul

YGS giriş belgesi 2013, 2013 YGS sınav giriş yerleri öğren, ÖSYM sınav giriş yeri belgesi öğren

2013 Yükseköğretime Geçiş Sınavı’na (YGS) başvuran adayların sınava giriş belgesini, TC kimlik numaraları ve aday şifreleriyle bugün saat 15.00’ten itibaren ÖSYM’nin internet sitesinden alabilecekleri bildirildi.

2013 YGS Giriş Belgesi Çıktı Al, YGS Sınav Giriş Belgesi Ne Zaman Belli Olacak ÖSYM 2013 , YGS Sınav Giriş Bilgileri ve Belgesi 2013

 Aday İşlemleri Sistemi Doğrudan Giriş İçin Tıklayın

Sayfa Aşağıda Açılacaktır Yoğunluktan Geç Açılıyor Lütfen 30 Saniye Kadar Bekleyin

– AKTİF SINAVLAR -2013 ösys seçip tamam butonuna bas > -Sınava Giriş Bilgilerim TIKLA > YGS Sınav Yerini Öğrenmiş Olacaksın

  2013 YGS Giriş Yerleri Sorgulamak ve YGS Giriş Belgesi Çıktı Almak İçin Aşağıdaki Ekranı Kullanın

2013 YGS Sınava Giriş yerleri ösym , ÖSYM YGS Giriş yerleri , ÖSYM sınav giriş yerleri ais.osym.gov.tr

2013 YGS Sınav Giriş Yerleri Açıklandığında İlgili Bilgiler Bu Sayfada Yer Alacak … 

Belgenin ön ve arka yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler dışında herhangi bir yazı, resim veya işaretin bulunmaması uyarısında bulunuldu. Sınava giriş belgesini yanında bulundurmayanadaylar sınava alınmayacak.

Adayların sınava girebilmeleri için 2013-YGS Sınava Giriş Belgesi’nden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları gerekiyor. Nüfus cüzdanı, pasaport, zorunlu askerlik görevini ifa eden er/erbaşlar ile askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar özel kimlik belgesi olarak kabul edilecek.

Bunların dışındaki sürücü belgesi, meslek kimlik kartları gibi belgeler sınava giriş için geçerli sayılmayacak. Adayların nüfus cüzdanında soğuk damga olması, güncel bir fotoğrafının ve TC kimlik numarasının bulunması, pasaportun süresinin de geçerli olması gerekiyor.

Bu belgeleri eksiksiz yanında bulundurmayan aday, mazereti ne olursa olsun sınava alınmayacak, alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak. Nüfus cüzdanı olmayan veya nüfus cüzdanında TC kimlik numarası, soğuk damga, fotoğrafı bulunmayan adayların, kimlik belgesi nedeniyle sınavda hak kaybına uğramamaları, mağduriyet yaşamamaları için sınav kurallarına uygun kimlik belgelerini edinerek sınava girmeleri gerekiyor.

2013-YGS, 24 Mart Pazar günü yapılacak.

ÖSYM

29 yorum

 1. Arkadaşlar NASIL BAKACAĞINIZI TEK TEK YAZIYORUM
  ADAY İŞLEMLERİ
  İşlem Yapmak İstediğiniz Aktif Sınav:
  2013 ÖSYS(TAMAMA BAS)
  Sınav Başvuru Bilgileri YAZAN YERİN ALTINDAKİ Sınava Giriş Bilgilerim E TIKLA TAMAMDIR
  HAYIRLI OLSUN

 2. arkadaşlar ilk önce yukarıdaki linke tıklayın ordan aday işlermlerine girin 2013 ygs yi seçin yanda yazılar çıkıyor ordan sınav giriş bilgilerimi tıklayın. başarılar..

 3. ben buldum şimdi direk girdiğinde bi ana ekran çıkıyor ya hani hangi sınavda işlem yapmak istiyorsunuz diye oradan ösym 2013 ü seçiyorsun direk çıkıyor:)

 4. Arkadaşlar sayfa yoğun geç de olsa açılıyor, ben girdim ancak nereden bakacağız giriş belgesine onu bulamadım. aday işlemleri sisteminin neresinde yardımcı olun lütfen :(

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.