2013 YGS Başvuruları Nasıl Yapılacak

YGS başvuruları nasıl yapılacak ? YGS başvuruları 2 Ocak 2013 Çarşamba günü yani yarın başlıyor. YGS son başvuru tarihi 15 Ocak 2013. 2013 YGS başvuru kılavuzu ve başvuruların nasıl yapılacağına ilişkin bilgiler bu haberimizde. ÖSYM’den yapılan resmi açıklamaya göre YGS başvuruları 2-15 Ocak 2013 tarihleri arasında yapılacak. Peki 2013 YGS başvuruları nasıl yapılır işte ayrıntılar :

YGS Başvuruları Nasıl Yapılır ?

ygseokulAşağıdaki bağlantıdan göz atabileceğiniz 2013 YGS başvuru kılavuzunda başvuru koşullarına yer verilmiştir. Adayların başvuru yapmadan önce kılavuzu detaylı bir şekilde mutlaka incelemeleri gerekmektedir. Şu anda 12. sınıfta okuyan üniversite adaylarının YGS başvuruları okudukları okul müdürlüklerince yapılacaktır. Mezun durumda olan adaylar eğer 2011 veya 2012 ÖSYS’ye başvuru yapmış ve öğrenim bilgilerinde herhangi bir değişiklik yoksa bu adaylar bireysel olarak ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr adresinden kendileri yapabileceklerdir.

2013 YGS Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

2011 veya 2012 ÖSYS’den herhangi birine başvurmamış olanlar ile öğrenim bilgilerinde herhangi bir değişiklik olan adaylar 2013 YGS başvurularını başvuru merkezi aracılığıyla yapmaları gerekmektedir. ÖSYS başvuru merkezleri olarak ortaöğretim(lise) kurumu müdürlükleri ile ÖSYM sınav merkezleri görev yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden yapılacak başvurularda hizmet ücreti alınacaktır.

2013 YGS’ye başvurmadan önce YGS başvuru kılavuzu detaylı bir şekilde incelenmeli. Ardından ilgili bankalara YGS başvuru ücreti yatırıldıktan sonra başvuru yapılabilecektir. Bankaya başvuru ücretleri yatırılmadığı takdirde başvuru ekranı açılmayacaktır. YGS başvuruları nasıl yapılıyor izlenecek yollar 2013.

2013 YGS Başvuruları Hakkında Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

60 yorum

 1. merhabalar ben önlisans mezunuyum ayrıca şimdi aöf okuyorum ama başvuruyu yaparken bir yüksek öğrenim programını bitirdim olarak işaretledim ve ona hiç dikkat etmemiştim herhangi bir problem yaratır mı ?

 2. abilerim ablalarım ben bu ösym ücretini yatrdım 2.oturum 40 tl yalnız okula başvuruda falan bulunmadım (şimdi gidip okuluma başvuru kabul ederlermi) ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim iyi günler. teşekkürler

 3. internetten işlem yapmadan bankayamı ödeme yapılıyor ödemeden sonra sınav merkezinemi gidecem acil cevap lütfen geçen sene girenler ne kadar ödüyor sınav ücreti

 4. ben 2 yıllık aöf okuyorum başvuruyu netten kendim yaptım, öğrenim durumuna ”bir yüksek öğretim programına kayıtlıyım” seçeneğini seçtim bi sorun olmaz demi ?

  • merhaba fatih bende aöf türk dili ve edebiyat 1. Sınıf öğrencisiyim 2013 ygs ye internetten başvuru yaptım. Öğrenim durumumu senin yaptığın gibi yaptım umarım sorun olmaz. Benim bir sorun daha var aöf ye kayıt olanların okul puanları düşüyor mu öss sınavında galiba yarı yarıya düşüyor

 5. 1990 yılında Anadolu üniversitesi Açık Öğretim fakültesini bitirdim.12-13-14-15-16nolu alanlara üniversite bilgilerimi mi yoksa yüksek öğrenim bilgilerimi yazacağım? kodları bulamadığım için soruyorum.

 6. merabalar arkadaşlar…ben üniversite psikoloji(ingilizce)hazırlık öğrencisiyim.21 yaşındayım….ben bu sene sınava tekrar girmek istiyorum..2.girişim olucak..fakat kayıt nasıl yapıcam bana yardımcı olursanız sevinirim..bakanya para yatırmak dışında,,başvuruyu kendi okulum aracılığlamı yoksa nasıl yapıcam ..acil bilgilendirirseniz sevinirim…..

 7. Ben mezun gruptanım ve henüz kayıt yapmadım.Pazartesi okula gidip kayıt olmayı düşünüyorum ama son güne bırakmak istemiyorum.Evden kendim başvurmayı denedim fakat resim yükleme konusunda sıkıntı yaşadım yardım ederseniz sevinirim.

 8. selam ben ygs ye başvurucam ama sınav merkezim belli deil yani asker olduğum için tayinim 15inde belli olacak sınav merkezinde değişiklik yapabiliyo muyuz kayıttan sonra

 9. merhaba ben ösym kaydımı bireysel olarak yaptım ama kayıt yaparken okul bilgilerinde bir hata oldu yüksek öğretimde eğitimime devam ediyorum yazan yeri işaretledim kayık yapıldıktan sonra yüksek öğretimi tamamladım olarak çıktı bir sorun olurmu olursa ne yapmam gerek

 10. Ben 1994 Üniversite Mezunuyum.Bir Üniversite daha okumak istiyorum. Bu durumda ben başvuru formunu üniversite diplomasındaki bilgilere göre mi doldurup yapmam gerekiyor?

 11. arkadaşlar açık lise genel kültür mezunuyum ygs ye girmek için harcımı yatırdım aday başvuru formunu doldurup vereceğim fakat diplomanın onaylı suretini istiyorlar.Bunu noter dışında bir onaylama yeri varmı?

 12. 2007 de açıköğretim lisesi mezun oldum ama daha halkeğitim merkezinde diplomamaı alamadım.ygs ye girmek istiyorum ama ne yapacağımı bilmiyorum ve son günede kalmak istemiyorum.yardımcı olursanız sevinirim…

  • Önce diplomanı al. daha sonra internetten başvuru formunu çıktı doldur ve bankaya 40 tl ni yatır ziraat vb devlet bankalarının hepsi özel bankaların çoğu alıyor en yakın liseye git ve başvurunu tamamla.

 13. Merhaba. 2012 yılında mühendislik fakültesinden mezun oldum. Alanım sayısal. Güzel sanatlar fakültesi sinema tv bölümü okumak istiyorum. Ts 1 puan türü istiyor. Bölümüm sayısal olduğu için bu alanda sınava girebiliyor muyum? Başvuru süreci konusunda bilgilendirir misiniz?

 14. slm ben aöık liseden bu yaz mezun oldum.ve YGS girmek istiyorum ama çok korkuyorum çünkü hiç sayısalım yok temelim hiç yok buda beni korkutuyor.ve ygs için hiç bir bilgim yok napmam lazım nasıl çalışıcam başvuyu nereye nasıl yapıcam puan nekadar gerekli bilmiyorum lütfen yardımcı olunn.matematikten geçmek zorundayım.alanım sosyal bilimler hangi bölümler var.iki yıllık bir yeri tuttursam bile yeter. :D lütfennnnnnnnnnn acil cvp verin napmam lazım??????????????????????

 15. merhabalar. lisans düzeyinde fen bilgisi öğretmenliği okuyorum , bu dönem üniversiteden mezun oluyorum ikinci bir üniversite okumak istiyorum fakat askerlik şartları ne durumda bilgi almak istiyorum teşekkür ederim. İki sene okuduktan sonra askere gidip gelebilir miyim ? yoksa ygs ye başvuru yapmıyım mı hiç ?

  • örgün eğitimde 2yıllık yok. açıköğretim önlisanstan 2 yıllık ilahiyat okuyabilirsiniz. ygs4 puanıyla alıyor. yani sözel ağırlıklı. başvuru da birşey seçmenize gerek yok. sınava sözelden hazırlanmalısınız.

 16. ben izmirde akşam lisesinde son sınıf öğrencisiyım ankardan başvuru yapcam öğrenci belgesı almama gerek var mıdır yardımınız için şimdiden teşekkürler

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.