2013 SBS Sonuçları

Öğrencilerin 1 ayı aşkın süredir bekledikleri SBS sonuçları açıklandı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gece yarısı sürpriz bir şekilde açıklanan 2013 SBS sonuçları sonrası şimdi gözler tercihlere çevrildi. Sınav sonucunu hala öğrenemeyen öğrenci var ise aşağıdaki ekrandan SBS sıanv sonuçları öğrenebilirler.

Tercih Yaparken Yüzdelik Dilimi Göz Önünde Bulundurun

Değerli öğrencilerimiz, MEB SBS tercih takvimine göre tercihler 15 Temmuz ile 21 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Tercihlerinizi yaparken OYP puanınız (OYP Nedir) ve yüzdelik dilime bakarak tercih yapınız. Biz eokul olarak öğrencilerimize kesinlikle yüzdelik dilime bakarak tercih yapmalarını öneriyoruz. Puanlar her yıl değişkenlik gösterir ancak yüzdelik bilimler başarı sırasını gösterdiği için yanılma payı çok daha azdır.

SBS Sonuçları 2013 Sorgulama Ekranı

SBS sonuçları göz önüne alınarak yapılan tercihler sonrası tercih sonuçları 6 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacaktır. Yapılacak olan ilk yerleştirmelerin akabinde ayrıca yedek yerleştirmeler de yapılacaktır. Tercih döneminin bu yıl erken başlaması ise büyük avantaj. Her yıl ortalığı karıştıran yedek tercih işlemleri bu yıl daha sakin bir şekilde yapılabilecek.

2013 SBS Sınav Sonuçları ve Terichleriniz İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

12 yorum

  1. Hayır arkadaşlar aksine okul puanları sayesinde yükseliyor puanlarınız 500 üzerinden 268 alacaktım o da 700 üzerinden 437 ediyor yani 437+81+81+81=680/2=340 puanınızı yükseltiyor sbsye gelecek olursak evet çok zordu ama yüzdelik dilimi unutmayın! puanım 340 yüzdelik dilimim 25.85 yani puanım 376 oluyor bu yüzden canınızı sıkmayın!!!:)

  2. ya arkadaşlar bu sınav çok zordu bizim haklarımız yendi belki niz sbs den güzel puan aldık ama oyp puanımızı düşürüyor biz niye sbs puanıyla girmiyoruz burda b,izim hakkımız yeniyor demi

  3. Bazı arkadaşlar sonuçlarını öğrenememiş tc kimlik nonuzu veya doğum tarihinizi hatalı girdiniz diye bi ekranla karşılaşıyorlarmış aynı sorunu yaşayan biri olarak sabahtan beri meb okul ösym aramadığım gitmediğim yer kalmadı.En sonunda hatayı bulduk meğerse doğum tarihim yanlış girilmiş sizde kontrol edin derim meb dilekçe yazmamı söyledi sizinden bundan dolayı olabilir

  4. 8 YILLIK EĞİTİMİN TEK BİR SINAVLA SONUÇLANIP ÇOCUKLARIMIZIN KADERİNİN BELİRMESİ ÇOK UYGUN MU SİZCE …. ÇOCUĞUM SINAVA GİRDİĞİ GÜN KOMAYDI … HASTALIĞI VE HEYECANI KARIŞINCA ALDIĞI PUAN DAN NE BEKLENEBİLİR Kİ… HAYATINI BİTİRMESİNE SEBEB Mİ OLACAKSINIZZ..

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.