2013 SBS Ne Zaman Sınav Tarihi

SBS ne zaman yapılacak ? 2012 2013 eğitim Öğretim yılı başladı. Eğitim Öğretim yılı ile birlikte SBS ( Seviye belirleme Sınavı ) çalışmaları da artık başlamış oldu. Peki 2013 SBS ne zaman yapılacak ? SBS sınav tarihi 2013 ne zaman . Milli Eğitim Bakanlığının açıklamalarına göre 2013 yılında SBS son kez yapılacak. Her yıl olduğu gibi yine sizlerle eokul-meb.com olarak SBS’nin nabzını bu yılda tutacağız.  Öğrenciler eokul-meb.com sitemize 2013 SBS ne zaman yapılacak , 2013 SBS sınav tarihi hakkında bu tarzda sorular yöneltiyorlar. 2013 SBS tarihi hakkında kesin bilgi veriyoruz.

2013 SBS sınavının 8 Haziran 2013 Cumartesi günü yapılacak. Zaten SBS’den bir sonraki hafta da okullar yaz tatiline girecek.

2013 SBS sınav sorularının önceki yıllara göre eşit zorlukta olmasını bekliyoruz.  Ancak 4+4+4 yeni eğitim sisteminin getirisi olarak bazı okul türlerine aşırı bir yönelme gerçekleşebilir. Ancak genel anlamda 2013 SBS yerleştirme puanlarında ciddi bir dalgalanma beklemiyoruz.

2013 SBS’ye hazırlanan öğrencilerimize tavsiyemiz, SBS çalışmalarını zaman yaymalarıdır. 8. Sınıf öğrencilerinin yaptıkları en büyük hata , okulun başlarında çalışmayıp 2. döneme bütün çalışmaları sıkıştırmaları oluyor. Bu çok yanlış bir uygulama. Daha planlı ve geniş zaman aralıklarıyla işi baştan sıkı tutmak gerekiyor.

2013 SBS Sorularının zor ya da kolay olması gibi bir durum yok. SBS soruları 2013 sizin çalışmanıza göre zor ya da kolay olacak. Sonuç olarak SBS bir sıralama ( yarış ) sınavı , size zorsa herkes için zor olacak. Bunun bilinciyle çalışmanızı tavsiye ediyoruz. 2013 SBS’de tüm 8.  sınıf öğrencilerimize eokul sitesi gönülden başarılar dileriz. 2013 SBS Soruları ve Cevapları için tıklayın

2013 SBS Sınav Tarihi ve Sınav Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz …

75 yorum

 1. bence her şey doğru yazılmış.ben 8.sınıf öğrencisi olarak 500 üzerinden puanların daha iyi olduğunu düşünüyorum.lütfen bunları dikkate alınız.NOLUR SBS ZOR OLMASIN…………

 2. Bir aydan az zaman kaldı,herkese bir telaş,bir endişe hakim.Kocaman iğneden korkmayan ben,SBS’den korkuyorum.Dershaneye gidenler bilir,oradaki hocalarda sürekli SBS deyip duruyor.Sanki biz bilmiyoruz SBS’ye gireceğimizi…Sakinleşmemize ve dinlenmemize izin yok.Sinirler de gerildi,çalsan incecik,tiz bir ses çıkar.Her neyse.Çok uzattım galiba.Diyeceğim o ki…Allah hepimizin yardımcısı olsun.Bize güvenenlerin yüzünü kara çıkartmayız İnşAllah.

 3. yeni sisteme göre bildiğim kadarı ile 700 puan sınav ve 300 puan okuldan olacak ama bir ayrıntı var ki devlet okulu ile kolej arasın da çok fark var yani koleje giden birinin okul puanı ile devlet okuluna giden biri ile aynı deildir burada sizce de haksızlık yokmu.

 4. sbs de karne notları da cok önmeli ama bazı arkadaşlar hocalara yagcılık ve kopyalarla karnelerı şişire şişire gecırır asıl bızım ıcın bu sınav onemli hayatımızı ve kaderımızı belirleyecek nerde bu adalet !

 5. bence bu sınavın yapılması çok iyi oldu öğrenciler kopya çekerek yıl sonu ortalamalarını yüksek tutabilirlerdi bence bu hep böyle devam edilmeli ben 8.sınıfım ama bizden sonra girmeyecekleri için bizlere ve bizden öncekilere haksızlık oluyor ve en önemlisi 6-7 ve 8.sınıfın sbs puanını etkilemesi gerçekten çok büyük haksızlık çoğu okullar notları şişiriyor bu herkese çok büyük haksızlık ben çok çalışıyorum ama okul sınavları gerçekten çok zor zaten sbs de kopya çekilmesi mümkün değil o yüzden bu karar kaldırılmalı

 6. hıı anladım cuma günüüüü amann ingilizce ve fen e çalışmasam olur ama diğerleri çoook zor ama bakın ben 5. sınıfa gidiyorum arkadaşlar neyse yaa öff sürekli o konu başımdan çıkmıyor napsan amannn yapacak bişey yok çalışırız değilmi neyse hadii HEPİNİZE BAŞARILAR DİLİYORUMMM…. İNGİLİZ BİLGİSİ ASLI

 7. Allah Hepimizin Yardımcısı Olsun Bu sene işimiz Dahada Zorlaştı Arkadaşlar Puanlar ”700” Üstünden Hesaplanıyo Yani 500 Alsanız Bile Bunu 2’yle Çarpıp Bölüp Bişiyler Yapıyolar O yüzden Hepinize Başarılar Dilerim Kendinizi Sıkmayın Sakin Olun En Büyük Sınav Öbür Taraftaki Sınavdır.

 8. sınava topu topuna 99 gün kaldı ve çok korkuyorum biz tek bir sınava giricez ve bu nereye gideceğimizi belirleyecek ancak bir hata yaparsak ya da istediğimiz yerleri tutturamazsak ne yapacağız aslında sınav olması bir takıma iyi çünkü bizden sonrakilerde torpille iyilerin önüne geçebilirler herkese başarılar :) ben 450-480 arası alıyorum bu 700 üzerinden ne kadar oluyor bilen vars söyleyebilir mi ?

 9. bu siteye artist lik yapmaya girdiysen hiç uğraşma seninde okula gidipde öyle tahataya bakıp hoca soru sorudğunda ‘evet anladım hocam’ deyip aslında o konuyu anlamamış olanlardan olduğunu biliyoruz.

 10. SBS artık 700 puan üzerinden değerlendirilecekmiş liselerin puanları da artacak..Allah bu MEB’i bildiği gibi yapsın artık yorulduk biz ya haksızlık geçen yılda 3 kere girdiler sınava ya biz ne yapacağız !

 11. Bizi düşündükleri yok . Herkes kendini düşünüyo gerçekten . Kazanamazsak ne olucak peki . Daha hiç bi şansımız yok .Belkide hayatımız daha çok zorlasıcak.. Eğer gerçekten bizi düşünseler böle bişey yapmazlardı. STRESE GİRİYORUZ FARKINDAMISINIZ ..! Ben anadolu sağlık meslek lisesine gitmek istiyorum herşeyin puanını yüksek tutuyosunuz bide yüksek olunca streslerimiz eksik olmuyo . ARTIK ADAM GİBİ BİŞEYLER YAPIN !!!!

 12. bide bizden sonrasına kaldırılarsa haksızlık bizden öncekiler 3 kere girdi olmassa şansım var düşüncesindeydiler stres dha azdı biz bi şansımız var ya bu nası bi işkence psikolojimizin içine…. ettiniz yani sonra türk gençliği bozuk ilerde nolcak belli deil siz bozuk olup bi sistem tutrumadığınızdan bizim psikolojimiz bozuluo bi anlayın yda ne diim bizdden öncekilere 3 şans verdiniz biden sonrakilere sbs yok arada bozuk nesil gbi kalcaz 99′lular olarak bi okuyun yorumları – milyon tne site var bunun gbi bize yazık deil mi en kötüsüne çattık deney faresi gbi her yıla başka uygulanmaski !!!!!!!!!! stresi nasıl bişey bunun bilionuz mu ha?????
  sekizdeyim üç yıldır altıdan beri not ortaması için çalışıyorum aşırı stresteyim yapmamam lazım biliyorum ama burdaki herkes gibi önümde ki lisede geçecek 4 yılın ve ailemin tabi hocaların baskı sı var . stres yapmamak kolay mı bide ikinci şans yok girdiniz o kadar çalıştınız (ALLAH KORUSUN) stresten batırdınız sonuç yaz tatilinin size ziyan ve pişmanlık olması çalışmlaarınzın boşa gidişi tabi 6-7-8. sınıfında ve bide hayatınızın ve arkdşlıkların temel olan lisenin sizin için batışına eşit. Ben geberiyorum stresten ama işallah çok iyi geçer biz sadece bu yıl olca o yüzden olmadı seneye kurtarırım yok işallah herkes istediini kazanır şu millieytim bakanı da biraz farkına varır inş

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.