2013 SBS başvuruları ne zaman

2013 SBS sınavı , haziran ayının ilk haftasında yapılacak. 2013 SBS’ye girecek olan öğrenciler sitemize 2013 SBS başvuruları ne zaman başlıyor diye soruyorlar. SBS (Seviye Belirleme Sınavı) başvuru tarihleri bu sayfada. Bizler de bu sayfadan 2013 SBS başvuru tarihleri ile ilgili bilgiler veriyoruz.

2013 sbs soruları

2013 SBS Başvurularının Mart’ın İlk Haftasında Alınması Bekleniyor

2013 SBS başvuruları , önceki yıllardaki başvuru tarihlerini de göz önünde bulundurduğumuzda en geç martın 2. haftasında başlayacaktır. 2013 SBS başvuruları ile ilgili olarak okulunuzda zaten gerekli duyuru sizlere yapılacaktır.

Önceki yıllarda 6, 7 ve 8′inci sınıfta 3 kez yapılan SBS sistemi sona erdi. 2013 SBS’de sadece 8′inci sınıfta öğrenciler girecek. Sistemde önemli değişiklikler var. Puan hesaplamasında kullanılan test ağırlık katsayıları ile puan hesaplama yöntemi tamamen değişecek. Yabancı dil testinin ağırlık katsayısı 1′den 2′ye yükseldi. Yeni uygulamada okul puanlarının önemi ve ağırlığı çok artıyor.

Sınav soruları Görsel Sanatlar,Teknoloji ve Tasarım, Müzik ve Beden Eğitimi dışındaki zorunlu derslerden oluşuyor. Sınavda yer alacak testler, soru sayıları ve katsayıları çok önemli hale geldi. SBS başvuruları ne zaman başlayacak 2013 …

2013 SBS Başvurusu Nasıl Yapılacak

SBS başvuruları okul müdürlükleri aracılığıyla yapılacak. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği SBS başvuruları ile ilgili olarak okul tarafından kendilerine duyuru yapılacaktır.

2013 SBS başvuruları ne zaman başlıyor. SBS başvurusu ne zaman yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından SBS 2013 başvurusu bu sayfada …

2013 SBS Başvuruları Hakkında Aşağıdan Yorumlarınızı Hemen Yazabilirsiniz …

26 yorum

  1. allahım inşallah iyi bir poan alırımda hem ailemi hemdi kendim için iyi bir yol çizerim inşallah bütün sbs ye girecek arkadaşlarımda bende iyi bir notlar alırız ((( AMİN )))

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.