2013 SBS Başvuru Ücreti Hangi Bankaya Yatırılacak

SBS başvuru ücreti ne zaman ve hangi bankaya ödenecek ? 8 Haziran 2013 tarihinde yapılacak olan SBS (Seviye Belirleme Sınavı) başvuruları başladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2013 SBS Başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankaya yatırılacak belli oldu. Buna göre 2013 SBS başvuruları 4-22 Mart 2013 tarihleri arasında yapılacak. 2013 SBS’ye başvurular e-okul sistemi üzerinden yapılacaktır. SBS başvurularını 8. sınıf öğrencileri için okul idaresi tarafından yapılacaktır. Öğrencilerin bankaya yatırmaları gereken sınav ücreti hangi bankaya yatılacak ? Detaylar şöyle :

SBS Başvuru ücreti Milli Eğitim Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA, Türkiye Vakıflar Bankası ANKARA Merkez, Türkiye Halk Bankası Küçükesat ANKARA şubelerinden herhangi birine veya bu bankaların internet şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla, T.C. kimlik numaralarına göre yatıracaklardır.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nden sınava başvuracak öğrenciler sınav ücretini T.C. Ziraat Bankası Başkent/ANKARA şubesinden veya bu bankanın internet şubelerinden birine “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığıyla T.C. kimlik numaralarına göre yatıracaklardır.

sbseokul

Önemli Not: Banka dekontunda öğrencinin T.C. kimlik numarası, adı, soyadı ve katılacağı sınavın açık adı bulunacaktır. Para yatırma işleminden sonra dekont üzerinde bulunan bilgilerin öğrenciye ait olduğu kontrol edilmelidir. Bilgilerde yanlışlık varsa aynı gün ödeme iptal ettirilerek öğrencinin eOkul sistemindeki bilgileri düzeltildikten sonra ödeme yeniden yapılacaktır.

SBS başvuru ücreti 2013, SBS başvuru parası ne kadar kaç lira TL hangi bankalara yatacak

SBS başvuru yapılan öğrenci, ayrıca e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden SBS başvurusu yapılıp yapılmadığını takip edebilecektir. SBS başvuru ücreti 10 TL’dir. Aşağıdaki linke tıklayarak SBS başvuru kılavuzunu indirip inceleyebilirsiniz.

2013 SBS Başvuru Kılavuzu İçin Tıklayın

SBS Başvuru Kılavuzu 2013 ve Diğer Sorularınız İçin Aşağıdaki Yorum Alanını Kullanabilirsiniz …

9 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.