2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları

2018 2019 Pedagojik Formasyon sonuçları perşembe günü açıklanması  yüksek ihtimal olarak duruyor. Geçtiğimiz günlerde sona eren Pedagojik Formasyon Tercihlerinde son aşama sonuçların açıklanması, Pedagojik Formasyon Tercih Sonuçları ne zaman açıklanacak, yüz binlerce aday pedagojik formasyon sonuçlarını heyecanla bekliyor.

Pedagojik Formasyon Tercih Sonuçları

Yerleştirme; adayların halen geçerli olan tercih edilen programın  puan  türündeki en yüksek ALES puanı ve akademik not ortalamasından meydana gelen”Formasyon Yerleştirme Puanı” esas alınarak yapılmaktadır.
osymeokul

Yerleştirme, kişilerin Yerleştirme Puanları ve tercihleri doğrultusunda ve bu programların kontenjanları baz alınarak elektronik ortamdan gerçekleştirilecektir. Adaylar arasından, bir programı tercih edenler  puan sıralamasına göre en yüksek puanlı olan ilk olarak yerleştirilmek üzere kontenjan kadar adayların tercih ettikleri programa yerleştirilmeleri yapılacaktır. Aynı programı tercih eden ve aynı puana sahip adayların seçilmesinde esas olan kriter kontenjanın tercih sıralandırmasına bakılacak. Yani o programı kim daha üst tercihinde bildirmişse o yerleşecek. Bu kriterde de aynı sıralamada belirtmişler ise bu seferde mezuniyet tarihi esas kılınacak. Yani kim daha yakın mezun olmuşsa o yerleşecek. Bunda da eşitlik sağlanırsa son olarak doğum tarihi esas kılınacak. Yani kim daha küçük ise o yerleştirilecektir.

Pedagojik Formasyon Tercih Sonuçları En geç 12 Aralık Perşembe Gününe Kadar Açıklanmış Olacak

Pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları en geç çarşamba günü saat 18:00’yekadar ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr adresinden adaylara duyurulacak.

FORMASYON TERCİH SONUÇLARININ BİLDİRİLMESİ VE KAYIT İŞLEMLERİ

Yerleştirme sonuçları ise ÖSYM’nin İnternet sayfasında kamuoyuna duyulacaktır. Bu işlem için adaylara ekstra bir belge iletilmeyecektir. Programlara yerleşen adayları gösteren fotoğraflı yerleştirme sonuçları, adayların yerleştirildikleri programların tabii olduğu üniversite rektörlüklerine ise yine ÖSYM tarafından internet ortamında iletilecektir. Üniversiteler program kayıtlarını ise yerleştirmelerin açıklanmasının ardından 5 iş günü içerisinde kabul edecektir.

Yerleşen adaylar kayıt işlemlerini gerçekleştirmek üzere yerleştikleri programın bağlı olduğu üniversiteye başvuruda bulunacaklardır. ÖSYM’nin yükseköğretim kurumlarındaki kayıt işlemleri ile ilgili bir bağı bulunmamaktadır. Bu konudaki başvuruların direkt olarak ilgili yükseköğretim kurumlarına yapılması şarttır.

Pedagojik Formasyon Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen İletebilirsiniz.

2 yorum

  1. ben anlamadım bu oluşan puanlarda 300-350 nasıl hesaplandıda çıktı şuan benim okul puanla alesimin ortalaması 80 yapıyor nasıl dönüyor bu puanlar böyle

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.