2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları

ÖSYM tarafından 2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları açıklanıyor. 2018 2019 YÖK formasyon sonuçları bugün içerisinde açıklanması  bekleniyor. 28 Kasım- 6 aralık tarihlerinde başvuruları alınan pedagojik formasyon eğitimi sertifika programları sonuçlarının 18 Aralık Çarşamba akşamına kadar açıklanması ihtimal dahilinde. ÖSYM tarafında alınan sonuçlar bu hafta ÖSYM’nin sitesinden açıklanacaktır. Pedagojik formasyon sonuçları 2013 YÖK kontenjanlarına bağlı olarak sonuçlandırılacak.

2018 2019 Öğretim yılı Pedagojik formasyon sonuçları öğren için bu sayfamızı takip ediniz. ÖSYM formasyon sonuçları saatler içerisinde açıklanacak ÖSYM 2013 pedagojik formasyon sonuçları yani geçtiğimiz günlerde yapılan pedagojik formasyon tercih sonuçları açıklandığında sitemizde aktif link yer alacaktır.

Pedagojik Formasyon Sonuçları

formasyon sonuçları

Pedagojik Formasyon Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak : 2013 pedagojik formasyon yerleştirme sonuçları gün içerisinde belli olacak. ÖSYM’den gelen haberlere göre formasyon sonuçları belli olmuş durumda, en kısa sürede resmi site kanalıyla yayınlanacak ve formasyon sonuçları bu sayfada da aynı zamanda yer alacaktır.

6 Aralık’ta son bulan tercihlerin sonuçları bu hafta büyük ihtimalle açıklanacaktır. Son zamanlardaki tüm tercih ve sonuç işlemlerinde olduğu gibi tercih sonuçları adaylara posta ile gönderilmeyecek, sonuçlar ÖSYM’nin sitesinden ilan edilecektir. ÖSYM sonuçları adayın kazandığı üniversiteye de elektronik ortamda gönderecektir. Bu gönderi tamamlandıktan sonra adaylar sonuçlarının açıklanmasını takiben beş gün içinde kayıtlarını yaptıracaklardır. Kayıt yaptırmak isteyenler ÖSYM’ye değil, kazandıkları üniversiteye başvuracaklardır.

Pedagojik formasyon sonuçları için Tıklayın bugün açıklanacak, açıklandığında bu link aktif hale gelecek

Formasyon Alanlar Ağustosta Atanabilecek

Bu yıl formasyon alan adaylar KPSS’ye girerek yeterli puanı aldıkları taktirde atama tercihinde bulunabilecek. Pedagojik formasyon sonuçları gereği formasyon programları üniversiteler tarafından ağustos ayına yetişecek şekilde düzenlenecek.

Kayıt için gereken belgeler

Kayıt için istenen belgeler ise şunlar:

Dilekçe,

Onaylı mezuniyet belgesi,

Transkript,

Nüfus cüzdanı fotokopisi,

2 fotoğraf,

Öğrenim ücretinin ilk taksitine ait banka makbuzu

Programdan alınacak ücret en  fazla 2 bin 54 lira olacak

2013 Pedagojik Formasyon Sonuçları Hakkında Düşüncelerinizi Aşağıdan Hemen Paylaşabilirsiniz.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.