2013 Öğretmen Atamaları Başvuru Giriş Ekranı ve Okullar Listesi

2013 Öğretmen Atamaları Başvuru Giriş Ekranı ve Okullar Listesi
 • 02.09.2013

Bakanlıktan yapılan açıklamalara göre, 87 Branşta 40 bin öğretmen atanacağı bildirildi. Öğretmen atama başvuru giriş ekranı ve tercih edilecek okullar listesi, Öğretmen atamaları Atama için aranan şartlar, alana bağlı KPSSP10 ve KPSSP121 taban puanları,başvuru yeri ve şekli, atamalar, atama yapılacak eğitim kurumu ve diğer hususlara ilişkim tüm açıklamalar http://ikgm.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacaktır.

Öğretmen atama başvurusu 2 -6 Eylül 2013, Öğretmen atama başvuruları mebbis meb personel 2013, Öğretmen ilk atama başvurusu ekranı

2013 YILI ÖĞRETMENLİK İÇİN BAŞVURU VE ATAMA DUYURUSU İÇİN TIKLAYINIZ.

2013 KADROLU ÖĞRETMEN İLK ATAMA BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2013 KURUMLAR ARASI YENİDEN ATAMA BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2013 AÇIKTAN ATAMA BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

2013 MİLLİ SPORCU BAŞVURULARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Başvurular internet üzerinden yapılıp, 2-6 Eylül’ de İl Milli Eğitim Müdürlüklerine onaylatılacak. Onaylatılmayan başvurular geçersiz sayılacak. Atamaların 39 bin 432’ si ilk atama, 400’ü kurumlar arası atama yoluyla, 168’i ise milli sporcuların atanması yoluyla yapılacak. 9-10 Eylül’ de atamaları gerçekleşen adaylar, 11 Eylül’ den itibaren tebligat beklemeksizin atanmış oldukları İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne gerekli belgelerini onaylatarak göreve başlayacak.

Atama Başvuru Ekranı İçin Tıklayın

İlk Atama Okullar Listesi İçin Tıklayın

Branşlara göre atamalarda en fazla kontenjan ayrılan bölüm 5 bin 34 kadro ile İngilizce öğretmenliği oldu. Türkçe öğretmenliği için 3 bin 89, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği için 3 bin 953, rehber öğretmenliği için 2 bin 628,  ilköğretim matematik öğretmenliği için 3 bin 582, fen bilimleri/fen ve teknoloji öğretmenliği için 2 bin 736, Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği için 2 bin 470, matematik öğretmenliği için bin 979, sınıf öğretmenliği için bin 835, okul öncesi öğretmenliği için bin 809 kontenjan ayrıldı.

Öğretmen Atama Başvuru Giriş Ekranı ve 2013 İlk atama tercih edilebilecek okullar listesi bu sayfada olacak.

Etiketler: /

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. saim veli dedi ki:

  giriş ekranında şifre kullanıcı adı falan istiyor

 2. murat tanık dedi ki:

  Arkadaşlar giriş için internet explorer kullanın. Sorun halloacaktır. Mozilla Firefox veya Google Chrome kullanmayın

 3. Zeliha dedi ki:

  Birkaç arkadaş daha aynısını yaşadığını söyledi.Bu demek oluyor ki bir günümüz daha gidiyor.Zaten bi işi de doğru ve zamanında yapsalar şaşardım.

  1. murat tanık dedi ki:

   Arkadaşlar giriş için internet explorer kullanın. Sorun halloacaktır. Mozilla Firefox veya Google Chrome kullanmayın

 4. Zeliha dedi ki:

  Arkadaşlar giriş sayfasına girebiliyorum fakat tercihlerin çıkması gereken ok işaretleri aktif değil.Ne yapmalıyım?Yardımcı olursanız gerçekten çok sevinirim.

  1. orhan dedi ki:

   aynı sorunu yaşıyorum.

YORUM YAZ