2013 LYS EK Yerleştirme Sonuçları Açıklandı Tıkla Öğren

ÖSYM lys ek yerleştirme sonuçları bugün açıklandı, ÖSYM ek tercih sonuçları açıklandı aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. LYS ek tercih sonuçları 2013 bu sayfada 3 Ekim tarihi itibariyle açıklandı.

osymduyurueokul

ÖSYM’nin ek yerleştirme kılavuzundaki bilgilere göre adaylar tercihlerini  iki yöntemle gerçekleştirebilirler. 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında internet bağlantısı ve yazıcıya sahip adaylar  bilgisayarlarından ÖSYM’nin sayfasındaki “Tercihler” kısmındaki 2013-ÖSYS Ek Yerleştirme Tercih başlıklı bölüme T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıp online tercih formunda tercihlerini gerçekleştirip onay verirler tercihler ÖSYM’e iletilmiş olur. Tercih başarı ile tamamlanırsa “Tercihleriniz … tarihinde başarı ile ÖSYM’ye bildirilmiştir.” ibaresi çıkacaktır. Söz konusu mesajı aldığınızda yazıcıdan tercih listesi çıktı olarak alınıp muhafaza edilmelidir.

 

2013 LYS Ek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

 

LYS adaylarının ek yerleştirme tercihlerini gerçekleştirebilecekleri diğer yöntem ise doldurulmuş tercih formu ve nüfus cüzdanı ile birlikte 25-30 Eylül 2013 tarihleri arasında bir Başvuru Merkezine gidip işlemleri orada memurlar aracılığıyla gerçekleştirmektir. Tercih merkezine giden adayların tercih işlemlerini görevli kişi internetten gerçekleştirecek ve adaya tercih listesinin çıktısını verilecektir. İnternet erişimi olmayan veya internet kullanımında deneyimli olmayan  adayların bu yolu tercih etmesi tavsiye olunur.

LYS Yerleştirme Sonuçları 2 Ekim Saat Kaçta Ne Zaman Açıklanır

LYS ek yerleştirme sonuçları bugün yani 3 Ekim 2013 Perşembe günü en geç saat 16:00’ya kadar açıklanmış olacak.

LYS Ek Yerleştirme Sonuçları ve Beklentileriniz Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

68 yorum

  1. arkadaş ne ek tercihmiş 21 tercih yaptım 20 tane yeni açılan yer yazdım taban puanı olmayan yerler ığdıra kadar gittim gelmedi uşakta açılan 2 yıllık tıbbi dökümantasyonluk ve sekreterlik bile gelmedi yine kazanamadım 3.seneye kaldım yine kazanamıycam yine dershane felan ulan bi ösymnin ta a.q ben ali demirinde a.q

  2. arkadaşlar kırrıkkale okul öncsi öğrt kazndm başka kaznan var mı? kazanamayan arkadaşlarm fazla üzülmeyin herşede bir hayır vardr inat edip tekrar girin sınava bende geçen sene kazanamamıştm bu ene kazandm

  3. arkadaşlar ben ankara hukuk öğrencisiyim sonuçlar gece açıklanıyo genelde çünkü ilk tercihlerde öyle açıklandı.hepinizin hakkında hayırlısı olsun.

  4. arkadaslar öncelikle hepinizin ALLAH yardımcısı olsun umarım hepimiz bir yerlere yerleşiriz.ek yerlestırme sonucları ne zaman acıklanıyormus bır bılgınız var mı ? :)

  5. Millet açıklansın diye bekler siz orayı yazdınız mı burayı yazdınız mı ne gerizekalısınız siz ya burdaki kişilerle mi öğreneceksiniz girip girmemeyi

  6. artık acıklansın ya kaç gundur bklyrz bayramdan sonra vizeler biz ne zmn yurta yerlesp okula ısınıp not bulcaz kaç gndr bkliyoruz yazık gunah ya hadı bır once acklaynnn

  7. arkadaşlar puanınızı söylemekten çekinmeyin neyse odur ve allah hepimizin yardımcısı olsun .hakkımzda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin rabbim çok büyük :)

  8. Ordu sinema televizyon , nigde halkla iliskiler reklamcilik , giresun radyo tv ve sinema , usak halkla iliskiler ve reklamcilik/radyo tv ve sinema , samsun gorsel iletisim yazan var mi ?? ( yeni bolum )

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.