2013 KYK Burs Sonuçları

Ve Yüzbinlerce öğrencinin heyecanla beklediği KYK burs sonuçları nihayet açıklanıyor. Burs ve kredi almak üzere 661 bin 742 öğrenci KYK’ya müracaat etti. Burs Sonuçları KYK’nın resmi internet adresinde kamuoyuna duyurulacak. Bu sitede bulunan sorgulama ekranına öğrenciler TC Kimlik no’larını girerek sonuçlarına ulaşabilecekler. 2018 2019 KYK burs sonuçları açıklandığında sayfamızda aktif link olacaktır. Sonuçlar kyk.gov.tr adresinde olacaktır. KYK burs sonuçları için sitemizi eokulu takip ediniz.

kyk burs sonuçları

KYK burs ve kredi sonuçlarının ne zaman duyurulacağı son zamanların en çok merak edilen konusu oldu. KYK Burs sonucunu merak eden adaylar için bugünler sancılı olarak geçmektedir. Geçen yıl KYK Burs sonuçları çoktan açıklanmıştı. Ancak bu yıl sonuçlar halen daha duyurulmadı. Alınan bilgilere göre sonuçlar bugün (12 Aralık Perşembe) açıklanabilir.

BAKAN AÇIKLADI

Spor Bakanı Suat Kılıç KYK sonuçlarının ne zaman açıklanacağını Twitter’dan duyurdu. Kılıç KYK sonuçlarını haftasonu Başbakanla beraber açıklayacaklarını söyledi.

 

Suat KILIÇ ‏@suatkilic11 sa

YURTKUR’da 2014 toplantımız bitti. Burs/Kredi sonuç ve rakamlarını haftasonu Başbakanımızla birlikte açıklayacağız.

KYK Burs sonuçları hafta sonunda açıklanacak.

Geçen sene Kyk Burs sonuçlarının açıklanması üzerine  burs ve kredi almaya hak kazanan öğrenciler taahhüt senetlerini Kasımın son haftasından itibaren Aralık ayının ilk haftalarına kadar noterde onaylatıp ardından o ay içinde KYK Genel Müdürlüğü veya diğer şehirlerdeki şube müdürlüklerine vermişlerdi.

Bu senede yukarıdaki işlemler KYK^nın açıkladığı tarihler içinde yapılıp senetlerini adı geçen kurumlara vereceklerdir. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü olmayan yerlerde ise “Söğütözü Mah. 2176. Sok. No:25 Çankaya/Ankara” adresinde bulunan Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne posta ile yada bizzat iletecekler.

2018 2019 KYK Burs Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

29 yorum

  1. Her zaman olduğu gibi öğrenci milletini yine mağdur ettiler bugün yarın olmadı öbür gün belki haftaya. Aralığın başı sonu! Öğrenciyiz arkadaş öğrenci vereceğiniz 280 tl hesabını yapıyoruz. açıklayın ki ayağımızı yorgana göre uzatalım . ama bugün açıklayın yarın bir gün değil!!

  2. Bu sene noter tahahhüt’ünü zorunlu olarak vermeyi kaldırdıkları için o süreci de düşünerek o yüzden mi geç açıklayacaklar acaba? AÇIKLANSIN ARTIK kız arkadaşımla 2 mizden birisine çıksın.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.