2013 KPSS Yerleştirme Takvimi ÖSYM

2013 KPSS yerleştirme takvimi Çalışma Bakanı tarafından açıklandı. Bilgilendirmede Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamuya ilk kez atanacaklar için 2013 yılı sınav ve yerleştirme takvimini belirledi. 2013 KPSS yerleştirmeleri ne zaman yapılacak ? İşte KPSS yerleştirme takvimi 2013 :

kpsseokul

Bakan Çelik, yaptığı açıklamada, A grubu kadrolar ile öğretmenlik kadrolarına atanacaklar için Kamu Personeli Seçme Sınavı’nın (KPSS) 6 ve 7 Temmuz’da, öğretmenlik alan testinin ise 14 Temmuz’da yapılacağını, bu sınavlara başvuruların 6-15 Mayıs arasında yapılacağını bildirdi.

Bu yıl iki kez gerçekleştirilecek yerleştirme takvimiyle ilgili olarak da Bakan Çelik, Devlet Personel Başkanlığı’nca kamu kurum ve kuruluşlarından, yerleştirme yapılacak kadro taleplerinin 1. yerleştirme için 4 Mart-17 Mayıs arasında toplanacağını, ÖSYM Başkanlığınca da adayların tercihlerinin 24 Haziran-3 Temmuz arasında alınacağını belirtti.

Çelik, 2. yerleştirme takvimine ilişkin de Devlet Personel Başkanlığı’nca kamu kurum ve kuruluşlarından yerleştirme yapılacak kadro taleplerinin 12 Ağustos-4 Ekim arasında toplanacağını, adayların tercihlerinin ise 18-27 Kasım arasında alınacağını kaydetti.

KPSS yerleştirme takvimi ne zaman 2013 , 2013 KPSS yerleştirme işlemleri ne zaman yapılacak

eokul-meb.com

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.