2013 KPSS Başvuru Ücreti ve Yatırılacak Bankalar

2013 KPSS A Grubu ve Öğretmenlik için başvurular bugün başladı. ÖSYM tarafından adayların KPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak. 2013 KPSS Başvuru ücreti ve KPSS başvuru ücretlerinin yatırılacağı bankalar şu şekilde :

kpsseokul

2013 Kamu Personel Seçme Sınavı (A Grubu ve Öğretmenlik) Başvuru Kılavuzu ve Bilgileri

2013 KPSS Başvuru Ücretleri ve Ödeme Yöntemleri

2013 KPSS Başvurusunu yapmak isteyen adaylar yukarıdaki linkten KPSS Başvuru kılavuzunu açarak dikkatlice okumaları gerekmektedir. Akabinde İlgili bankalara ya da ÖSYM üzerinde 2013 KPSS başvuru ücretini yatırarak başvurularını yapabilirler. Başvurular ÖSYM aday işlemleri sistemi olan ais.osym.gov.tr adresinden yapılacaktır.

Başvuru Ücretini ÖSYM Üzerinden de Ödeyebilirsiniz.

2013 KPSS Başvuru ücretini dilerseniz ÖSYM Sistemi üzerinden kredi kartınızla da ödeyebilirsiniz.

KPSS SINAV ÜCRETİ : Yalnızca Cumartesi sabah oturumuna girecek adaylar 40,00 TL; Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi birine de girecek adaylar 80,00 TL;

Cumartesi sabah + diğer üç oturumdan herhangi ikisine de girecek olan adaylar 120,00 TL; tüm oturumlara girecek adaylar 160,00 TL ödeme yapacaklardır.

ÖABT TARİHİ, SAATİ VE SINAV ÜCRETİ: 14 Temmuz 2013, 09.30, 40,00 TL BAŞVURU HİZMETİ ÜCRETİ : 3,00 TL YENİ ŞİFRE EDİNME ÜCRETİ : 2,00 TL

BAŞVURU MERKEZLERİNDEN FOTOĞRAF YENİLEME İŞLEMİ ÜCRETİ: 5,00 TL

2013 KPSS Başvuru ücreti Ne Kadar Hangi Bankaya Yatırılacak

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik başvuru ücreti 2013, 6 Mayıs -15 Mayıs 2013 KPSS Başvuru parası ücreti ne kadar

2013 KPSS Başvuru Kılavuzu İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.

13 yorum

  1. Devletimiz sağolsun hem alan sınavı getirdi bir sürü şeyden öğretmenleri sınava sokacak bu sene ! Birde 160 tl para alıcak ayrıca fen-eebiyatçılara formasyon vererek daha çok para kazanmak istiyor herhalde üniversiteler. Çünkü bir sürü işsiz öğretmen var.
    Gençler bir para tuzağının içine girmiş umutlarıyla oynanmaktadır. Bu devlet gençleri sömürmek için elenden geleni yapıyor. Seçimde görüşürüz !!!

  2. “ÖABT” ne demek anlamadım..Özel Alan Belirleme tesbit mi?” ne demek istiyor.Ayrıca okul Öncesi Öğretmenlerine alan sınavı var mı onu öğrenmek istiyorum.Yazarsanız sevinirim.

  3. yaa hiç biey anlamadım ben bu basvurulardan . internet üzerinden tamm yaptık basvuryu ya diğer alan sınavını.sistem acmazmı biz parayı yatırdıgımızda şifre vs almak iin nereden bilgi alıcaz ösym’yemi gitmemiz grekiyo

  4. benim anlamadığım bu sınava girecek olan kişiler işsiz olanlar veya öğrenci olanlar girecek yani parası olmayanlar bu sınava girecek;ama 160 tl sınav ücretinden bahsediliyor bence çok saçma bir durum.bu sınavlar gelir kaynağına dönüştürülmemelidir.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.