2013 Kasım Ayı 750 Öğretmen Ataması Tarihleri

2013 Kasım öğretmen atama başvuruları ne zaman başlıyor, atamalar ne zaman yapılacak ? Kasım ayı içerisinde 750 öğretmen ataması yapılacak. Kasım 2013 Öğretmen atama tarihleri ve kontenjanları şu şekilde :

2013 Kasım Ayı öğretmen atamasındaki ince detaylar;

Milli eğitim bakanlığı Ekim ayında atanamayanlar için Kasım ayında ek bir öğretmen ataması gerçekleştirecek. Milli Eğitim bakanlığı ekim ayında atadığı 40 bin öğretmene ek olarak Kasım ayında hala dolmamış kontenjanlara öğretmen atayacak.

20-25 Kasım 2013 tarihleri arasında başvuru ve onaylar MEBBİS Başvuru Modülünden gerçekleştirlecektir. 26-29 Kasım 2013 tarihleri arasında öğretmen atamaları yapılacaktır.
Öğretmen Atama Tarihi

Milli eğitim bakanlığı kasım ayında gerçekleştireceği atama sayısının 750 kişiyle sınırlı olacağını açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı eski konuşmalarında öğretmen gereksinimimizin 127 bin olduğunu duyurmuştu.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı kasım ayında ve sonrasında gerçekleşecek atamaların artırılması için Başbakan Erdoğan ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile beraber bir toplantı yapacaklarını söyledi. Bakan Avcı konuşmasında  Türkiye’de atanacağı günü hayal eden 215 bin öğretmen adayının olduğunu da duyurdu. Ancak hızla ilerleyen düzenlemelerle bu sayının azalacağı kanaatindeyiz.

2013 Kasım Ayı Öğretmen Atamaları ve Muhtemel Branş Dağılımı Hakkında Yorumlarınızı ve Taleplerinizi Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz

12 yorum

  1. veeylül ıkıncı atamalarda arapçada kontenjan 15 kişyidi bu hiç yeterli değil ve hep doğudaki sınır yerlerde ben bursada yaşıyorum burda o kadar ihl açıldı bir sürü arapça hocasına gerek var fakat ücretli öğretmenler giriyor ne olur kontenjanları fazlalaştırsınlar artık ücretli öğretmen lik yapmak istemiyoruz ikinci sınıf muamele görüyoruz okullarda :((

  2. Sınıf öğretmenliğinden en çok ihtiyaç var ama atama yok.ne zorlukla kazandik bölümü.ne paralar gitti.ne emekler gitti.2senedir doğru dürüst atama yok.ne yapacağız biz.ayrıca atanamayan tüm ogretmenler birlik olmalı.yoksa onların işin e. Yarar i olur.

  3. ARKADAŞLAR SEN BEN O BRANŞ BU BRANŞ DEMEYİ BIRAKALIM BÜTÜN İŞÇİLER GİBİ TÜM ÖĞRETMENLERİN KENETLENMESİ GEREKİR BENCİL DAVRANMAYALIM UNUTMAYALIM NE DEMİŞLER SÜRÜDEN AYRILANI KURT KAPAR EYLEM YAPIP KPSS OLAYINI KALDIRA BİLİYORMUYUZ BUNA BAKALIM .OLMAYACAK ŞEYLERLE UĞRAŞMAK BİZ EĞTİMCİLERE YAKIŞMIYOR BİLHASSA BAŞKALARINA YALVARMAK BU UĞURDA ŞEHİT OLAN ARKADAŞLARINIZI LÜTFEN UNUTMAYALIM HEP BİRLİKTE ELELE………..

  4. Beden eğitimi mezunlarına yapılan haksızlığı bir nebze de olsa bu atamada giderin bari. 4200 sınıf öğretmeni norm kadrosunu beden eğitimi öğretmeni yaptınız. Nerede hak hukuk adalet. Hiç olmazsa bu atama da gönül alın bir nebze de olsa.Lütfen adalet! Hala din kültürü öğretmeni alacağız diye uğraşıyorsunuz. Yetmez mi artık!!!…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.