2013 İdari Yargı Sınav Soruları ve Cevap Anahtarı

İdari Yargı Sınav Soruları ve Cevapları 2 Kasım 2013 ÖSYM

2013 Kasım 2013 yani dün itibariyle ÖSYM’den beklenen duyuru geldi. Duyuru; Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hakim Adaylığı Yazılı Sınavı sonuçları ve soru ve cevap kağıtlarını içeriyordu.

2 Kasım 2013’de gerçekleştirilen sınavın sonuçları çok geçmeden dün yani 13 Kasım 2013’te belirlendi.

ÖSYM İdari Yargı Soruları

Sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adlı resmi internet adresinden erişebilirsiniz. Sınava girmiş adaylar sınav sonuçlarına yalnızca bu adresten ulaşabilir. Sistem adayın T.C. Kimlik numarası ve şifresini girmesiyle açılacaktır. Sisteme giriş sağlayan adaylar sonuçlarını öğrenebilecekler. Sınav sonuçları resmi web adresindeki bilgiyle sabit olup, kişilerin adresine sonuç içeren bir belge yollanmayacaktır.

2013-İdari Yargı Temel Soru Kitapçığı ve Yanıtları İçin Tıklayın

Sınava girmiş kişiler cevap kağıtlarına ulaşabilmek ve incelemek için ÖSYM’e ait https://ais.osym.gov.tr internet adresine giriş yapmalıdırlar. Bu sisteme kişiler T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri aracılığıyla girebilecekler. Bu işlem yalnızca adayı bilgilendirme hedeflidir, belge özelliği taşımaz. 2013-İdari Yargı:2013 Adalet Bakanlığı İdari Yargı Hâkim Adaylığı Yazılı Yarışma Sınavı Soruları İndir Yükle ÖSYM

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.