2013 DGS Tercih Kılavuzu ve Başvurular

DGS Tercih Kılavuzu 2013 Yayınlandı

2013-Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili tercih başvuru işlemleri 14-21 Ağustos 2013 tarihleri arasında ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden gerçekleştirilecektir. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifreleri aracılığı ile bireysel olarak internet üzerinden yapacaklardır.

dgs

DGS Tercihleri ilgili genel bilgiler ile ilgili tablo ve şartlara aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Adayların bu bilgileri dikkatle inceleyip tercihlerini yapmaları gerekmektedir. Adaylar Tablo-1’den en fazla 30 tercih yapabileceklerdir. Tercihlerinde değişiklik yapmak isteyen adaylar tercih süresi içinde tercihlerini değiştirebileceklerdir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur. DGS tercih kılavuzu 2013 ÖSYM, ÖSYM DGS tercih başvuru kılavuzu yayınlandı.

2013-DGS TERCİH İŞLEMLERİ GENEL BİLGİLER İÇİN TIKLA

TABLO-1 İÇİN TIKLAYIN

TABLO-1 KOŞULLAR İÇİN TIKLAYIN

TABLO-3 İÇİN TIKLAYIN

2013 DGS Tercihlerinizi Yapmak İçin Tıklayın

2013 DGS Tercih Kılavuzu ve Başvurularla İlgili Olarak Yorumlarınızı ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

7 yorum

  1. Merhabalar Aycan hanım . Ben DGS sınavına ilk defa girdim ne yapacağım konusunda iyi bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.Sıralama olarak puan ve sıralamama yakın yerleri başa yazsam tam gelecek yerleri sona yazsam olur mu?Bir sorum daha var aycan hanım DGS tercih yapmak için puan klavuzu yayınlandı deniliyor ama bulamıyorum neye göre terch yapcam yardımcı olur musunuz tesekkurler.

  2. ben ilk defa dgs ye girdim aycan hanım tercih yanı puan klavuzu bulamıorum yayınlandı denıor ama bulamadım neye gore ve nasl yapcam yardımöcı olur musunuz .bi sorum daha var puan ve sıralamalara yakın yerleri basa yazsam tam gelecek olan illeri sona yazsam dgs tercihinde farklı olur mu yardımcı olur musunuz lutfen cok memnun olurum tesekkurler

  3. aycan hanım ben erzıncan unıv. maliye bölümu ön lisans bıtırdım. dgsye gırdım tercıhımı sadece maliyeden vermek ıstıyorum. ne yapmaiyım? yardımınız ıcın sımdıden tşkler…

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.