2013 ALS Sonuçları Açıklandı ÖSYM

2013 ALS Sonuçları Bugün Açıklandı

21 Nisan 2013 tarihinde gerçekleştirilen 2013 Türk Silahlı Kuvvetleri Askeri Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda Öğrenim Görecek Öğrencileri Seçme Sınavına ait (2013-ALS) sınav sonuçları açıklanmıştır. ALS Sınav sonuçları açıklandı mı gibi sorular böylelikle yanıtını buldu.

ALS sonuçları 13 Mayıs 2013 günü saat 17.00’den itibaren ÖSYM’nin sonuc.osym.gov.tr İnternet adresinden açıklanmıştır.

alseokul

ALS’ye giren adaylar sınav sonuçlarını aşağıdan T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2013 ALS Sınav Sonuçları Sorgulama

ALS Sonuçlarını Tam Ekranda Sorgulamak İçin Tıklayın

ALS Sınav Sonuçlarınız İle İlgili Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

47 yorum

 1. ya arkadaşlar ben daha yeni 8 e geçtim askeri lise sınavlarına girmek istiyorum puanları nedir?

  bide arkadaşlar kazanmış olsam havacılığı okul çok zormu disiplinlemi?

 2. Evet tertipler, nedir sonuçlar SBS’de? Nasıldı? Matematik kyaazıktı onu baştan söyleyeyim de… Bu sene 40-45 deneme sınavına girmişimdir, ama hiçbirinde bu kadar kolay bir Türkçe görmedim. O değil de, keşke bir şey olsa da ALS’yi kazansak, veya ALS iptal olsa!..

 3. Arkadaşlar, benim gittiğim dershaneden ALS-2012 Türkiye Birincisi çıktı. Ama yanlışlık olmasın, bizim Bağcılar şubesinden. Yani bizim oturduğumuz sıralardan, bizim binadan. Çocuğu zaten 2 kez gördüm, bazen ziyarete geliyor. Ayrıca ilk 1000’de 5 öğrencimiz vardı. Yine onlar da bizim binadan. Onlar sayesinde çok şey öğrendim. ALS konusunda gerçekten çok uzmanım. Herhangi bir sorunuz olursa; her daim hazırım…

 4. 71,48874 almışım. Bu işte bir iş var gibi… Ben de itiraz dilekçesi göndereceğim. Hepimiz gönderelim. Allah’tan umut kesilmez.
  Beklemediğim yerden çıkmış yanlışlar. O kadar fazla beklemiyordum. Cevap kağıdımı da görüntüleyemiyorum…
  Ben de çok hayalini kurmuştum. Belki de tüm Türkiye’de en fazla isteyen bendim. İntihar etmeyi bile düşünmüştüm kazanamazsam.
  ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN!..

   • Geçen sene 85 puan alanlar kazanmış. Hem ÖSYM, önceki senelere göre 3-4 kat daha zor sordu. Ben, 2012’de 85 olan puan, bu sene yani 2013’de 81-80, hatta 79-78’lere bile kesin ama kesin düşer diyordum. Çok saçma bir iş. 79 alan adam kazanıyor, sen kazanamıyorsun, 86,5 alan adam kazanamıyor… Bu senenin puanı kaç? ÖSYM bir açıklama da yapmıyor. Aaaaa! Çıldıracağım ama yaa!..

 5. Komutanlık Kazanma Durumu Başarı
  Sırası Aday
  Sayısı
  KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI Kazandınız. 998 49246
  DENİZ KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI Kazandınız. 989 47723
  HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI — — —
  GÜLHANE ASKERİ TIP FAKÜLTESİ (GATF) — — —
  BANDO ASTSUBAY HAZIRLAMA OKULU — — —
  inşallah mülakatı da geçerim

 6. Beyler bende 7o aldım malesef kazanamdık çok çalıştık çok hayalat ettik ama olmadı yapcak birşey yok torpil olsada kimse inanmaz birşey ikna göstermeyiz ama sbs var çoğu komutanlar genelkurmay başkanları ünversiteden okudular liseyi orda okumadılar malesef sbs ye çalışcaz Allah Hepimize Güzel Liseler Nasip Etsin.

 7. arkadaşlar okumada hata olabilir benim de ve çevremizde giren çoğu kişininde sonuçları farklı çıkmış bu şekilde düşünen varsa ösym ye dilekçe gönderebilir

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.