2013 Ağustos Öğretmen Atamaları ve Kontenjanları

Öğretmen adaylarını memnun edecek haber bir gazete haberinden geldi. 2013 öğretmen atamaları ve sayısına ilişkin olumlu bir haber. Sağlam gerekçelere dayandırılan habere göre 2013 Ağustos ayında 39 bin öğretmen ataması yapılacak.  2013 yılı bütçe rakamları konuşuldu ve memur alım kontenjanları yaklaşık 65 bin kişi arttırıldı. Daha önce açıklanan 79 bin alıma ek olarak 65 bin memur alımı yapılacak. Bunun atanacak öğretmen sayısına yansıması da olumlu, bu duruma göre yaklaşık 39 bin öğretmen ataması 2013 yılında yapılacak.

ogretmenatamaBütçe tartışmaları sona erdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın özel izni ile memur alım sayılarında ciddi bir artış yapıldı. 2013 Bütçe Yasası kapsamında 79 bin memur alımına olanak sağlanırken; Başbakan Erdoğan’ın izni ile de 65 bin adet atama gerçekleştirilecek. Bu noktada farzı-ı misal, Milli Eğitim Bakanlığında bu sene 18 bin kişi emekliye ayrılmış, istifa etmiş, vefat etmiş ya da başka kuruma geçmiş ise 2013 yılında 9 bin atamaya müsaade edilecek. Bu halde Milli Eğitim Bakanlığı, 2013 Ağustos ayında 39 bin öğretmen ataması yapabilecek.

eokul-meb.com (sitemizin özel makalesidir, alıntı yapılamaz.)

4 yorum

  1. ösym tarafından 2013 kpss sonuçları açıklandı birçok öğretmen adayı şimdi atama bekliyor.ancak ortada anayasanın özüne ve eşitlik ilkesine aykırı bir durum var alan sınavının yalnızca bazı bölümlere uygulanmasından dolayı milli egiti bakanlığı bazı alımları kpssp121 puanı ile bazı alımları da kpssp10 puanı ile yapacaktır.bu durumun alımlar yapılmadan önce sayın bakana bildirilmesi gerekiyor eminim ki yeni bakan bize hak verecektir.eşitlik ilkesi gereği 2013 öğretmen atamalarının tamamının kpssp10 puanı ile yapılması elzemdir.aksi bilmeden anayasaya aykırı davranmaktır.

    • bir de öğretmen olacaksınız bu zamana kadar nerelerdeydiniz. aklınız başınıza yeni mi geldi. eğer o kadar eşitlikçi isen diğer alanlara da alan sınavı yapılsın herkes p121 ile atansın ama karın ağrınız çok. her şeyi işinize geldiği gibi algılama eğilimi var sizde. biraz karakterli olsanız sınav yapılmadan bunları söylerdiniz. bir öğretmenin alanından sınava girmesi kadar normal bir şey göremiyorum. haa zannetmeyin ben alandan çok iyi yaptım ama herkes biraz karakterli biraz adaletli olsun. sonuç iyi ise sizden iyisi yok sonuç kötü ise kazan kaldır yanan yansın. öğretmenliğe aday olmuşsunuz ama adam olamadınız gitti… bir de küfür edene dediklerini aynen iade ediyorum.

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.